Service Tinichigerie In Bucuresti

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Mai 13, 2013 7:18 pm

Putin off topic

Lancerul primit este un invite 1.8MT abia in seara asta mi-am dat seama cand am plecat de la job am vazut ca are ceva butoane in plus pe volan de la pilotul automat. Eu nu simt diferenta de putere de 23Cp dar am simtit consumul mai mare cu aproximativ 1.5-2l/100km pe acelasi traseu pe care il fac zilnic. Berceni-Titan cu lancerul 1.6 scot 9-9.5 iar cu asta de 1.8 am scos 11.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Mai 13, 2013 9:13 pm

Se simte diferenta de putere...
O zice unul care a condus toate motorizarile disponibile pe Lancer. 1.5, 1.6, 1.8, 2.0...

Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Mar Mai 14, 2013 2:26 pm

Cei de la Mcar Expozitiei mi-au vopsit volanul cand am fost cu usa, e plin de multe picaturi mici de vopsea alba, mi-au spus ca nu e de la ei, insa este si pe plasticul negru in stanga pe lateralul bordului asa ca degeaba incearca ei sa se fofileze.Ce nu mi-a mai placut este ca sint cam obraznici, mai ales Andrei si George, plus ca se coalizeaza si isi iau apararea chiar daca unul dintre ei a gresit.Andrei m-a facut penibil...fara sa ii spun eu nimic...fiindca am venit cu o asa problema minora la el iarasi...Nu mai calc in viata mea pe acolo.Bara din spate mi-au vopsit-o alta nuanta de 2 ori.La Metalurgiei mi s-a parut bine, sint amabili.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Noi 05, 2013 10:43 am

Imi poate recomanda cineva un tinichigiu bun? Se pare ca ghinioanele se tin lant.

Trebuie sa-mi traga de cadrul radiator un pic si de cel pt far (un pic mai mult), sa-mi schimbe o aripa, capota si bara. Piesele le am nelovite din dezmembrari, dar trebuiesc vopsite.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Sâm Noi 09, 2013 8:22 pm

QUOTE (Flipper @ May 12 2013, 04:38 PM) Ei insista ca sunt unicul care pateste asa ceva dar mai e un coleg pe forum tot cu lancer care mi-a zis ca la fel a patit si el si tot in metalurgiei a schimbat bara spate si tot de ralli art.
eu am montat 2 bari de ralliart in metalurgiei si n-am avut nicio problema cu lacul sau vopseaua dar, acum 3 zile am dat jos bara pentru a monta in locul ochilor de pisica din bara stopuri cu leduri. am incercat cu greu sa o dau jos dar nu vroia sa iasa desi desfacusem toate prinderile,parea ca tine ceva in zona stop dreapta spate. am dat jos si stopul care sta prins doar in 2 suruburi si stupoare , bara e prinsa de masina cu niste "NEGRESE" ca altfel apare un luft intre bara si stop. negresa perforeaza bar sub stop si patrunde in sustinerea de plastic ca un fagure ce e tot din plastic de pe caroserie. bine ca n-au gaurit decat elemente de plastic. sunt curios daca s-au facturat si "negresele".

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Noi 10, 2013 11:14 am

Numai tampenii fac cei din metalurgiei pe partea de tinichigerie/vopsitorie. Un coleg de munca a fost la ei cu un opel pt revopsit bara spate si schimbat un ornament. Bara au vopsit-o dar ornamentul nu il schimbasera si cand le-a atras atentia au zis ca il lipesc cu super glue.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Lun Noi 11, 2013 12:42 am

QUOTE (Flipper @ Nov 10 2013, 11:14 AM) Numai tampenii fac cei din metalurgiei pe partea de tinichigerie/vopsitorie. Un coleg de munca a fost la ei cu un opel pt revopsit bara spate si schimbat un ornament. Bara au vopsit-o dar ornamentul nu il schimbasera si cand le-a atras atentia au zis ca il lipesc cu super glue.
macar unul dintre tinichigii a plecat in concediu de maternitate, eu pe ala il banuiesc, sper sa fi ramas/venit altul mai bun. Doamne ajuta sa nu mai avem parte de ei!

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Sep 01, 2014 3:14 pm

A testat cineva serviceul Tiriac Auto din Otopeni, stiti cum stau pe tinichigerie?

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Mar Dec 09, 2014 3:09 pm

am spart bara spate si am gasit una de lancer 2008 dar alba eu vreau rosie . cat ma costa in Bucuresti vopsirea barei spate de lancer si ce service recomandati ? exista si altceva decat cel original ?

cat ar costa vopsirea aripii stanga (exfoliere) si a bucatii de deasura grilei de aerisire din fata e un trapez acolo mic.....ambele exfoliate

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Dec 09, 2014 10:26 pm

O bara de vopsit la reprezentanta e cam 1000 Ron.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori