Masina De Schimb Cat Timp O Tin In Service?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Lun Sep 28, 2009 10:49 pm

Aveti idee daca am vreo sansa sa primesc o masina de schimb cat timp o tin pe a mea in service (1 saptamana cica dar cred ca o sa o tina mai mult)? Ce conditii se impun?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Sep 30, 2009 9:33 pm

masina in schimb poti primii doar daca ai casco.
anumite firme de asigurari au stipulat in contract conditiile pentru masina la schimb, perioada etc.
din partea dealer-ului nici o sansa.

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mie Sep 30, 2009 11:00 pm

Am dus masina in service, reparatia se va face pe rca. I-am intrebat de masina de schimb si cica se da numai in cazul in care masina are nevoie de service din cauza unei probleme de garantie.

dangalateanul
EVO I
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 24, 2019 4:08 pm
Contact:

Re: Masina De Schimb Cat Timp O Tin In Service?

Mesaj de dangalateanul » Mar Iun 25, 2019 11:03 am

Chiar sunt curios daca iti da masina la schimb daca sunt probleme de garantie !
In mod normal asa ar trebui sa procedeze un service adevarat...
Cum am o problema de cateva saptamani si astept sa se documenteze ( nu functioneaza FCM la un autoturism Eclipse Cross) daca le aduc masina in service pt garantie, le voi cere o masina de schimb...

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Re: Masina De Schimb Cat Timp O Tin In Service?

Mesaj de cristi4x4 » Mar Iun 25, 2019 12:40 pm

Depinde,daca service-ul respectiv are propriile masini pentru schimb si nu sunt date care terte persoane poti primi una la schimb.Dar cele mai multe service-uri lucreaza cu firme de inchirieri auto,iar chiria masini este platita de asigurator.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori