Problema Mitsubishi Pajero

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
proteus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 06, 2009 4:01 pm

Mesaj de proteus » Sâm Iul 11, 2009 1:35 pm

Nu am apucat in ultimul timp sa mai intru pe forum pentru ca am plecat la mare.

Inainte de a pleca am fost la Iasi la Mitsubishi pentru o constatare si mi`a spus din start inainte ca sa puna testerul ca este Pompa de inalta (cea de injectie). Am zis ca sa fiu sigur sa puna testeru si sa vedem ce erori apar. intradevar, da eroare la senzorul de pe pompa de inalta. Cei de acolo mi`au zis ca poate fi doar senzorul si ca pompa sa fie buna dar senzorul respectiv este incorporat in pompa si se schimba cu totul.....cand am intrebat pretul pentru o pompa am ramas masca...aproape 3000 Euro....


Nu stiu ce sa fac, sa cumpar alta pompa de inalta sau poate exista vreo alta posibilitate sa o fac pe aceasta pe care o am ?

Stima

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Sâm Iul 11, 2009 3:10 pm

Intotdeauna exista si varianta ieftina. Du-te cu pompa sau cu masina la Rasnic Service. Ii mosulica ala care are un service intre CentroFarm si Gara Itcani. Mie mi-a reparat 3 injectoare la un Clio cu 800 ron (costau 3300, cele mai ieftine). Este cam tata lor in materie de diesel si sisteme in injectie din zona asta. Daca nu stii exact unde este, da-mi un telefon si te indrum.

P.S.: In caz ca nu poate el, se poate rezolva cu una sh, mult mai ieftina decat una 9.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori