Probleme La Cutia De Viteze La Colt Czt

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Mar 05, 2009 3:57 pm

QUOTE (vlad_ambro @ Mar 5 2009, 04:48 AM) ...trebuie sa zic si eu despre Ovidiu din Expozitiei, ca e de nota 10 omul. ...Am vazut ca mai multi de aici avem cuvinte de lauda despre el, deci e clar ca e profesionist si trateaza la fel de bine pe toata lumea. Apelati la el cu incredere

Ma bucur ca nu m-am inselat cand l-am laudat, respectiv recomandat si altora.
Atunci acest "gest" al meu a generat ceva polemici...

Ovidiu e singurul caruia ma adresez cand vreau sa duc masina in service sau sa cumpar ceva de la mcar.
De asemenea masina mea nu intra decat pe mana mecanicilor de pe tura sa.

Fiecare dintre noi are un dentist, medic, frizer preferat, la fel si masina, trebuie dusa la aceeasi echipa de mecanici sau chiar la celasi mecanic care sa-i stie istoricul, sa cunoasca proprietarul, samd.
Receptionerul sa stie ce probleme a avut masina, ce gen de client e posesorul, ce preferinte are la consumabile, e pretenrios la pret sau la calitate, samd.

Eu cand merg la mcar...merg de fapt la ovidiu...si mai sunt si altii ok pe acolo...insa daca ma uit in toate directiile si mai ales in sus...imi aduc aminte de datoriile din trecut.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Mar 07, 2009 10:59 am

http://forums.evolutionm.net/lancer-gen ... -tech.html

Uitati ce se intampla si pe la altii.


Quote:
Originally Posted by 09lancerGTS View Post
i have a question i took my 2009 lancer gts in because it stoped going into first gear and would grind going into second down shifting i took it in and they said that its not covered under warranty and the car only has 4567 km on it what should i do ?
like are the trannys in 2009 lancers **** or something?
Any update on this?

Quote:
Originally Posted by Rommel View Post
My seatbelt sensor in my 08 Lancer GTS is messed up. It says I have a passenger in the seat that isn?t buckled in even with nothing in the seat. I took it into the dealer and they said that they don?t have a schematic for wiring and I need to bring it back. Charged me 110.00 to tell me that. Also tried to blame it on some interior lighting I had done. I called the guy who installed my lights 3 months ago and he said all the lighting is independent from the car. Its own switch, power source, wires. I have to take the car back and leave it for a day so they can figure out what?s wrong which will cost another 220.00 if they decide the lighting voided the warranty.
What kind of lighting? Do you have a picture?

Avatar utilizator
J.B.
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 10, 2008 4:55 pm

Mesaj de J.B. » Dum Mar 08, 2009 7:19 pm

Bai sincer, eu cred ca va faceti prea multe griji ...si mie mi se pare ca aud anumite zgomote la masina dar nu fac mare caz dina asta.
Este simplu merg cu masina in stilul meu si daca se intampla sa cada cutia sau ambreajul ma duc frumos sa la ei si mi le fac pe garantie!
Credeti-ma , din experienta va spun ...la orice marca de masina , daca te apuci sa ii cauti nod in papura , cu siguranta vei gasi.
Bine nu vorbesc de masina lui Cristi ..de cand a luat-o numai probleme a avut..e clar ca aia au asamblat-o pe vapor si le-au mai ramas si piese..

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Dum Mar 08, 2009 7:38 pm

QUOTE (J.B. @ Mar 8 2009, 07:19 PM) la orice marca de masina , daca te apuci sa ii cauti nod in papura , cu siguranta vei gasi.
Bine nu vorbesc de masina lui Cristi.e clar ca aia au asamblat-o pe vapor si le-au mai ramas si piese..

Foarte tare remarca ta ) Si sunt intr-u totul ca la orice marca ai cauta hibe tot ai gasi ceva cat de neinsemnat

Iar pentru placerile pe care mi le ofera mitsu meu sunt in stare sa trec peste unele neajunsuri.

Numai bine.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 09, 2009 1:13 am

Intr-adevar, remarca, misto, aparent simpla, banala, daca o citesti cu atentie insa, constati ca asta e purul adevar!
Daca cauti, gasesti sau altfel spus, ai gasit ce ai cautat!
Ai zis-o la obiect!
Cat despre aia cu vaporu'...aveam eu o banuiala.
De mic nu mi-au placut vapoarele, acum chiar ca nu le mai suport!

Despicam firul in patru, cautam raspunsuri, ne agitam, facem filozofia garantiei rulmentului futat si de fapt nimic nu e ce pare!

Eh, hai noroc!

Avatar utilizator
bogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 03, 2007 9:55 am

Mesaj de bogdan » Lun Aug 31, 2009 9:43 pm

a-ti crezut ca asta este tot ?
va inselati
au aparut problemele
de cand am facut-o am fost de 4 ori la ei
1 pierdere ulei
2 pierdere ulei
3 zgomot ciudat la cutie
4 in drum spre bv s-a rupt prinderea care vine pe cutie (asta este ceea mai grava si cica tot eu sunt de vina)

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Sep 01, 2009 12:30 am

Din moment ce oricum refuza sa iti mai ofere garantie, mergi la un service competent..

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Sâm Apr 17, 2010 3:11 pm

abia acum am vazut si eu acest topic......si eu sunt patit la garantie cu toate k trec fooarte rar pe la ei...decat la reivize:

1. Buna ziua ! nu-mi mai functioneaza cheia de contact...nu mai vede cipul, imi da eroare in bord !

NU SE POATE !!! IA-TI FACUT CEVA !

Da mi-am bagat-o in fund si pe urma am sarit pe ea !

Aaaaa da.....costa 130euro bucata !

POFTIM?!?!?!?!

Si garantia?

Domne nu va da nimeni garantie pt asa ceva.......daca are urme de lovituri pe carcasa nu o sa va dea nimeni garantie !

Ba esti nebun? inseamna ca nu am voie sa scap cheia niciodata din mana ca daca are o zgarietura de 1 mm gata am dat cu ea de pamant si tre sa va dau voua 130eur.

Am evitat sa ma iau cu ei atunci dar asta nu va ramane asa......

2. Imi scartaie cureaua de accesorii de cand am luat masina...din a 3-a sapt cred......ma duc la ei.....

Imi scartaie cureaua!
Aaa da e boala lor asa fac toate...(o baga in service o da cu nu stiu ce sprey.....dupa 2 zile bineinteles ca facea la fel si inca face si acum)

3.
Imi scartaie chederul foarte urat cand inchid geamurile...mai ales cand este cald afara si se dilata.
Imi scartaie chederul ! dao-n pm ca nu e dacia sau vreun cazan din 80.
Da se rezolva imediat...... (au venit cu un sprey care l-au dat sus pe chedere si recunosc ca 1 saptamana nu mi-au mai facut)

Nu cumva trebuiau sa-mi schimbe chederele?

Am dat 13700 pe un lindic de masina....care troncane mai rau decat o pisica din 94 si imi scartaie geamurile ca la o cotoarba si ii doare in cur.....si-au luat banii...clientul da-l in p**a noastra.....

4. Fiind pasionat despre aceasta micutza aud orice zgomot imediat si imi fac probleme pt orice (cred k si voi sunteti la fel k dak ne-ar durea in cur de ea nu am auzi nimic). pe loc cu motorul oprit daca se misca stanga dreapta scurt si brusc de volan se aude o bataie.....nestiind despre ce e vb am mers la ei.....(mcar)

zic: Am si eu o bataie in volan lalalalala........ O urca baietii pe rampa...au venit 4 insi langa ea.....au frecat volanul si s-au uitat la bielete si l a amortizoare vreo juma de ora dupa care sa-mi zica:

Trebuie schimbata caseta !
Aoleu !
Bineinteles ca nu pot sa nu amintesc si eu de ovidiu de la mcar care este un baiat de nota 20 si mereu am putut sa discut multe chestii despre colturi si omu chiar se implica, acesta avand si el un colt m-a dus pana la masina lui sa vedem daca si a lui se aude la fel.....bineinteles ca este identic sunetul....dupa care am mers la un RALLIART cu 4000km bineinteles ca si la ala se auzea la fel iar de atunci am luat toate masinile la rand si la absolut toate masinile care au directie asistata electric se aude la fel. (octavia 2, civic typeR, opel astra, leon cupra, audi a3 SAMD)

Deci ei si-au dat seama.....ca trebuia schimbata caseta de directie pipaind-o !

De 4 ori am apelat si eu la ei......si de fiecare data m-au dezamagit 100%..................la ce avem garantie? dc sa nu te duci cu masina la curse? nu vad unde este problema? doar la curse poti sa futi o cutie, un motor, un ambreiaj?

Oricum foarte urat din partea lor ca o ard cu filmulete si spioneaza forumurile despre ce face lumea cu masinile vandute de ei !!!


La honda se schimba orice pe garantie !!! discuri de 2 ori ! (la mine s-au rectificat ca deh...sunt foarte scumpe 2 discuri de colt) la honda la 50 000k aproape i s-au schimbat bielete directie, bucsi, amortizoare fata, bucsi stabilizatoare.....! (ca sa vedeti ce inseamna o firma care se respecta )

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori