ceck engine pe lancer 2008

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
ady93 DLJ
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 14, 2008 3:46 pm

Mesaj de ady93 DLJ » Vin Noi 14, 2008 6:55 pm

[font=Arial Black:731ec03035] [/font:731ec03035][font=Arial:731ec03035] [/font:731ec03035] Salut ! am un lancer 1.5 invite si m-am apucat sa tractez un prieten ramas intr-o groapa cu un cielo,m-am apucat sa tractez jaful si bineinteles ca era nevoie sa turez motorul, l-am turat,l-am turat ... m-am trezit cu CECK ENGINE-UL pe bord. M-am cam speriat ce-i drept :shock: si cam asta era fatza mea la momentul respectiv insa dupa ceva km(10) a disparut si am rasuflat usurat . Asa ca nu exploatati motoarele mici ca s-ar putea sa nu faca ceea ce va asteptati (masina merge perfect si acum fara nici un semn de defectiune si ma indragostesc de ea zilnic vazind de ce e in stare un motoras de 1.5L :-D :-D :-D ). Nu-i asa ca e minunat ?!

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Dum Noi 16, 2008 8:50 pm

Salut,
acelasi prieten ar trebui sa iti plateasca o sedinta cu Lancer-ul la diagnoza.
Chiar daca s-a stins becul de check engine, eroarea si conditiile in care a aparut au ramas salvate in ECU.
Asa ca daca ai pe cineva cunoscut cu ceva scule de citire coduri de diagnostic, fa o diagnoza.
(la service Mitsu e cam 80 RON- 100RON si nu prea se merita sa te duci la ei)

Spor si citi mai multi KM.
Laurenti

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Sâm Dec 13, 2008 8:54 pm

Dc masina e in garantie atunci se poate duce linistit la reprezentanta sa spuna problema si sa ceara o testare.
Eu am patit asa si s-a facut testarea fara bani.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Dec 15, 2008 7:59 pm

Da, poti cere o testare, dar daca nu se depisteaza nimic la testare, o vei plati.
Daca se depisteaza ceva in neregula, e pe garantie si nu platesti nimic.

Ok, se mai poate intampla ca prima data sa nu se gaseasca nimic si sa nu te puna sa platesti...dar a doua oara nu mai scapi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori