Noua garantie la modelele Mitsubishi !

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Noi 14, 2008 2:29 pm

Uneori, mai am prostul obicei sa mai intru pe site-urile distribuitorilor auto si bineinteles ca si pe la Mitsu. Si ce-mi vad ochii. :shock:
La toate modelele la care m-am uitat le-au facut "upgrade" de garantie. Au trecut de la 3 ani sau 100000 de KM la 5 sau 150000 de km fara costuri suplimentare.
Interesant e faptul ca in mai toate tarile lumii masinile Mitsubishi se vand de multa vreme cu o astfel de garantia. Sunt tari in care garantia este chiar mai mare.
Ma intreb si eu acum, noua, celor care le-am achizitionat de curand si le avem in garantie ni se prelungeste la 5 ani. Asa mi s-ar parea normal. Are cineva vreo informatie in acest sens?

In plus, vad ca au lasat mult si din pret. Au reduceri de 10% :shock: la Lancer si Colt si reduceri de pana la 5555 Euro la modelele 4x4.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Noi 14, 2008 3:07 pm

La cum se aplica la noi in Romania faptul ca masina `` e in garantie ``, adica totul e consumabil si nimic nu se inlocuieste pe garantie nu prea ma afecteaza

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Noi 14, 2008 3:10 pm

....

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Noi 14, 2008 3:29 pm

QUOTE (Vibe)La cum se aplica la noi in Romania faptul ca masina `` e in garantie ``, adica totul e consumabil si nimic nu se inlocuieste pe garantie nu prea ma afecteaza

Poate e cum zici dar cand o sa te hotarasti sa vinzi masina iar cel care ar vrea sa o cumpere afla ca mai are inca un an sau doi de garantie .... cred ca-ti ajuta.
Aici vad eu in primul rand avantajul unei garantii extinse.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 14, 2008 3:38 pm

QUOTE (COObra)QUOTE site-urile distribuitorilor auto
o mica precizare. la distribuitor pe site ai vazut ....dar nu distribuitorul a modificat garantia.

evident ca nu distribuitorul!
de parca ar mai conta...

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Noi 14, 2008 3:48 pm

....

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 14, 2008 4:06 pm

QUOTE (COObra)deci daca nu putem arunca pisica moarta la vecinu in curte.....o trimitem cu posta da tot la el sa fie.
bravo.
roman adevarat

cu cine vorbesti coobra ?
ce pisica ? care vecin ?

am spus ca normal ca nu distribuitorul modifica aceste garantii.
si nici nu mai conteaza pentru end-user cine o schimba, multumit ca a beneficiat de ea sau nemultumit ca nu a prins-o...asta e.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Noi 14, 2008 6:22 pm

Ar fi frumos ca si noi, deja posesorii de Mitse, sa putem achizitiona (contra cost, normal) o prelungire de garantie.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Noi 14, 2008 7:20 pm

pai daca nu a modificat-o distribuitorul ci producatorul sa inteleg, nu se aplica retroactiv si la ale noastre?

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Noi 14, 2008 8:31 pm

QUOTE (Marty)Ar fi frumos ca si noi, deja posesorii de Mitse, sa putem achizitiona (contra cost, normal) o prelungire de garantie.

De ce contra cost ca doar masinile au aceleasi caracteristici tehnice.
Dupa ce ca marea majoritatre am platit mai mult pe masina, acum sa mai dam si bani pentru ceva care de fapt era standard in toata lumea si doar la noi nu !!!
Mie cel putin, cu atat mai mult cu cat aceasta vine de la producator, mi s-ar parea normal sa se aplice extinderea la toate modelele care sunt in fabricatie si care inca sunt in garantie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori