Noua garantie la modelele Mitsubishi !

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Joi Noi 20, 2008 9:50 am

Hai sa tragem o linie. Garantia ...dupa mine e singurul lucru care i mai tine in viata pe dealeri in ziua de azi, simplu- daca am schimba toti uleiul la altii si sa renuntam la "garantie"(care de altfel e...curata frectie) la ora actuala cand nu mai vand decat o masina pe saptamana (asta in cazuri fericite-in realitate e cam una/luna), daca nu i ar avea pe cei care au leasinguri sau pe cei care inca mai cred ca o sa li se schimbe ceva pe garantie cand vor avea probleme cu masina :evil: si ar mai da afara din angajati ,vom ajunge sa venim sa cumparam masini din Bucuresti -in provincie ...o sa ramana doar cladirile -ptr reclama
Asta cu modificatul la 5 ani e ptr cei care fac 10 000 km pe an , eu am facut 40 000 in primul an asa ca ...ma lasa rece. Parerea mea e ca se urmareste doar profitul obtinut de pe urma celor care ar face 100 000 km in 5 ani pentru noi ceilalti care utilizam masinile e....0

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 21, 2008 4:31 pm

Apropo de garantie...

Azi am dus masina in service pentru:

- Montat geam fata dreapta, spart pe data de 19 noiembrie in parcare de un rumeno in vederea sustragerii anumitor obiecte aflate intamplator prin torpedo. Se rezolva pe casco.
- Schimbat placute fata. Parca 95 euro fara tva...

- Eeee rezolvat scartait care apare la actionarea pedalei de ambreiaj...problema veche...

- Rezolvat chitait curea accesorii, pe care au curatat-o si reglat-o, si iar curatat-o si iar reglat-o baietii in service de 6-7 ori si degeaba, pana cand am schimbat-o ca asa am vrut eu, mai ales ca are un pret minuscul, in speranta ca voi scapa odata de chitaitul/scartaitul ala care apare in special vara in mod continuu, dar in special cand motorul e in sarcina, cand dau drumul la AC face in mod continuu, cand plec de pe loc si nu accelerez suficient.
Am cumparat curea noua...nu mai tine ca e de la mizerie...aparent una dintre fulii e de vina si aici o sa vad ce presupune garantia...
Imi zice baiatu care a testat-o ca asa face si alte masini...nu nene, nu ma intereseaza cine si ce face...a fost de acord cu mine si asta m-a bucurat foarte tare. )

Si am mai luat roti de iarna si stergatoare ca nu vin in service doar sa cer...eu cand vin in service mai las si bani si nu prea ma uit ca e ieftin sau ca e scump.
Tin la masina, am pretentii de la ea si in acelasi timp incerc sa-i ofer ce e mai bun, servicii, consumabile, etc.

Pana aici e bine, am discutat frumos, s-a confirmat tot ce am reclamat eu...de acum ramane de vazut ce si cum!
Bine, nu se auzea acel scartait la actionarea ambreiajului si care vine de la motor....nu se auzea frateeee! )
Pana m-am enervat si mi-am bagat p...
Apoi ca prin minune a inceput sa se auda... :-D

Despre calitatea lucrarilor nu imi mai fac griji, aici sunt ok!
Sunt curios de aspectele care tin de garantie....

Deja am fost sunat de acelasi Ovidiu inima de leu ca s-a rezolvat scartaitul ambreiajului prin gresare si acum urmeaza placutele apoi montatul geamului.
Cred ca luni o ridic cu tot cu roti de iarna noi!
Super multumit pana aici!

Weekend placut!

PS. schultz_bz, multumesc pentru ajutor dar nu a mai fost nevoie sa apelez la cei din metalurgiei, mcar expozitiei s-a miscat repede, geamul il au pe stoc si se va rezolva rapid si bine.

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Vin Noi 21, 2008 6:23 pm

Ai dat si de vre o urma de sarpe ???Piele ? ceva???

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 21, 2008 6:33 pm

QUOTE (awbdan)Ai dat si de vre o urma de sarpe ???Piele ? ceva???

Nu inteleg, ma depaseste ironia ta!
Nu de alta dar ca sa stiu ce sa-ti raspund.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 21, 2008 6:49 pm

Hahha ma duc sa-mi iau masina!
E gata!

Timp record, cateva ore!

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Sâm Noi 22, 2008 9:16 am

eravb de o ...cobra....

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Noi 22, 2008 10:46 pm

QUOTE (awbdan)eravb de o ...cobra....

Pentru mine subiectu' e incheiat!
Am spus ce aveam de spus si nu mai e nevoie sa mai adaug nimic.
La mcar am interactionat cu ovidiu de la receptie, seful de service, cativa baieti din service care au lucrat la masina si chiar mi-a facut placere pentru ca in primul rand sunt oameni, mai presus de reguli, regulamente, proceduri, carti, carticele si in al doilea rand sunt buni meseriasi.

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Joi Dec 11, 2008 4:29 pm

Ce stergatoare ai luat_?
Poti sa le schimbi pe astea de dacia 1300 cu altele mai cool?

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 12, 2008 9:08 am

Pe tine te intereseaza sa fie COOL? sau sa stearga bine ?

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Vin Dec 12, 2008 10:12 am

Apropo Cristi: stii de ce au mai mereu geamuri pe stoc la mitsu ? Iti spun eu.
M-am dus pe la inceput sa imi regleze alarma. De fapt senzorul de soc. Ca era pe minim si puteai sa forezi linga masina si alarma pace. De fapt chiar au forat unii linga masina.
Bun. Ma duc si le spun. Vine un baiat si o regleaza si o verfica. Ce inseamna verificat. Dat o palma sanatoasa in geamul soferului de se zguduie toata masina. Eu ii spun ca nu vreau sa astept 20 de zile pina vine un geam nou. El: nu-i bai stai linistit ca avem pe stoc si daca se intimpla ceva se face imediat. Partea asta nu am testat-o. Dar dupa cum se fac unele verificari cred ca si asta reprezinta un bun motiv de a avea pe toc anume repere .

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori