Noua garantie la modelele Mitsubishi !

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Vin Noi 14, 2008 10:21 pm

garantia de 5 ani e valabila pentru masinile cumparate incepand cu data de 10.11
din pacate, noi astia care am cumparat masinile mai devreme de data de mai sus, ramanem cu garantia primita la achizitionare iar momentan nu se spune nimic despre o posibila extindere.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Noi 14, 2008 10:37 pm

ce dobitocenie.

daca eu am o masina fabricata pe 09.11 si cumparata pe 09.11 am garantie 3 ani.

daca tu ai aceeasi masina dar o cumperi pe 10.11 ai garantie 5 ani

foaaaaaaaaaaaaaaarte tare.... au alte motoare, alt sasiu, alta electronica, alt soft, alta tabla?

nu cred ca asa ceva mai e posibil in alta tara sau in alt univers paralel sau perpendicular.

Avatar utilizator
sharkone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 7:53 pm

Mesaj de sharkone » Sâm Noi 15, 2008 10:23 am

Baieti,

Haidem sa ne strangem un grup si sa incercam sa negociem acest lucru cu cei din romania...si daca nu avem succes sa trimitem mail la "tata lor".
Ce spuneti?

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Sâm Noi 15, 2008 12:45 pm

Probabil ca va aparea la un moment dat posibilitatea de prelungire a garantiei contra cost,dar gratis nu cred ca o vor marii.

Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Sâm Noi 15, 2008 2:17 pm

nu stiu daca am putea obtine ceva in sensul maririi garantiei. dar putem incerca, de ce nu.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Noi 15, 2008 2:22 pm

Cedez contra cost 1 an de garantie! )

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Dum Noi 16, 2008 1:13 pm

Domnilor,

Tuturor ne place sa credem ca masina noastra reprezinta "the best deal ever" si ca asa ar trebui sa ramina. Din pacate, producatorul mai arunca pe piata (din cind in cind) diverse momeli: ba un metru de discount la pret, ba un kil de garantie-n plus, ba un snop de revizii gratuite.... Tocmai de aceea, sa ceri sa ti se prelungeasca gratuit garantia la o masina cumparata anterior, pentru ca garantia oferita este mult mai mare in momentul actual, e ca si cum ai cere sa ti se inapoieze diferenta de bani de la cit ai platit tu si pina la pretul la care s-a ajuns.
Parerea mea proprie si personala e ca ar fi UN MARE GEST daca importatorul/distribuitorul Mitsubishi in Romania, ne-ar acorda CONTRA COST o extensie de garantie de 2 ani, tuturor posesorilor de Mitse neiesite inca din garantie.
Parerea mea!

Avatar utilizator
Alexander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 22, 2008 9:49 am

Mesaj de Alexander » Lun Noi 17, 2008 10:33 am

Garantia ca garantia, dar reducerea de 5555 Euro e "beton". La o masina care se vinde de doar 1 an in Romania, daca e sa o vinzi, la 5-6 luni de la achizitionare o dai cu 50% mai ieftin din cauza aceste "minunate" reduceri. Sa ne dea banii inapoi si noua, 5555Euro.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Noi 17, 2008 12:06 pm

@Marty
As fi fost in totalitate de acord cu cele scrise de tine daca si in alte tari garantia era tot de 3 ani si daca aceasta extindere s-ar fi facut la nivel global. Dar dupa cum vedeti, pana acum, doar la noi in romania garantia era mai mica decat era data de producator. Eu nu cred ca japonezii livrau special in RO masinile doar cu 3 ani garantie. Consider ca in momentul in care am platit masina am platit si garantie oferita de Mitsubishi. Prin urmare nu vad de ce ar trebui sa platesc suplimentar.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Noi 17, 2008 12:51 pm

In general inainte sa iti cumperi o masina noua, de obicei stai si te gandesti bine si nu o iei sa o tii doar 5 sau 6 luni. Totusi pot aparea probleme care te faca sa iti vinzi masina la 6 luni dupa ce ai luat-o.
Nu vad de ce atata agitatie pentru preturile astea si pentru garantie. Preturile de catalog sunt aceleasi, doar sa aplica o reducere de 10% promotional. Asta o sa treaca odata cu craciunul. Iar daca nu va trece, asta este.
Cat despre garantie, care defapt e un mare fas, mai degraba as da bani sa scap de ea mai repede decat sa o prelungesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori