Ce lichid pt. spalat parbrizul folositi?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mar Sep 02, 2008 10:19 pm

Eu foloseam la vechea masina Jet X din acela cu teflon si am fost multumit,un amic zicea ca foloseste din acela ieftin la bidon din Metro si ca nu e multumit de el si i-am sugerat si lui sa incerce jet X,problema e ca dupa citeva luni de folosire pe capota masinii lui,un Ford Focus au aparut niste pete in jurul duzele de stropire a parbrizului,arata ca si cind o parte din lichid a curs in jos pe capota pe linga duze,pete care nu dispar cind speli masina deci cred ca lacul a fost deteriorat si va trebuii o polishare ceva ca sa le scoata.
La masina mea duzele erau sub capota deci surplusul de lichid ce nu ajungea pe parbriz nu se scurgea pe capota,dar la lancer vad ca duzele sint pe capota plus ca unii zic ca vopseaua e subtire si se deterioreaza usor si nu vreau sa-mi apara si mie petele alea ca arata ca naiba.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Sep 04, 2008 9:35 am

Eu foloseam lichid no name luat din cora, careffour, etc la bidon de 5 litri. Nu am avut nici o problema cu el. Dar de curand am descoperit la omv lichid concentrat asa ca iau un bidon din ala (are 1 litru parca) si completez cu apa pana se umple tot rezervorul. Pretul e in jur de 7 lei.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Sep 04, 2008 10:36 am

QUOTE (Andrei_RC)Dar de curand am descoperit la omv lichid concentrat asa ca iau un bidon din ala (are 1 litru parca) si completez cu apa pana se umple tot rezervorul. Pretul e in jur de 7 lei.

Si eu, de cand am luat masina, folosesc tot lichid concentrat (de la OMV cu miros de mar ) pe care-l diluez cu apa distilata in functie de temperatura de afara. Se gaseste si prin benzinariile Petrom si e in jur de 10 lei bidonul de 1l. Nu am observat sa fi atacat vopseaua pana acum.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori