Zgarieturi, lovituri pe masina - ce-i de facut?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Sâm Aug 30, 2008 3:21 pm

Cred ca nu sunt singurul care are o zgarietura pe noul lancer inca din prima saptamana de la achizitie
Nu as da vina pe "vecini", pentru ca pe langa zgarietura care are cam o palma lungime, subtire dar destul de adanca, tabla e si putin infundata in locul respectiv. Deci a fost lovita din neatentie cu un obiect mai dur. Ei bine, ce-i de facut in aceste situatii? As pune-o pe casco, dar mi-e tare sila de toata hartogaria, si simt ca nu merita pentru o simpla zgarietura, dar care e cam urata fiind pe usa soferului. Se poate polisha? Indoitura tablei nu m-ar deranja aproape deloc se vede doar in soare daca te uiti cu atentie. Pe de alta parte, imi e sa nu rugineasca pe langa zgarietura respectiva si atunci problema e mai mare. Oare nimeresc baietii de la service culoarea? (rosie)
Hai care mai aveti zgarieturi si lovituri dati-mi idei, eventual poze inainte si dupa treaba din serviceuri.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Aug 30, 2008 6:21 pm

A doua zi dupa ce am luat-o , si-a pus semnatura o pisica pe ea . Trei liniute nu foarte mari dar sunt acolo .
Si pe mine ma intereseaza un polish ceva .
Pentru cei care au culoarea neagra , ati observat ce usor se zgarie partea din spatele manerului portierei ?
La mine sunt cateva , dar am vazut la unul in Bucuresti , condus de o tipa , de ai fi zis ca a racait special acolo cu ceva abraziv .

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Lun Sep 01, 2008 6:55 pm

A mea e plina de zgarieturi. Sunt provocate de absolut tot ce-ti poate trece prin cap. Cetateni care au trecut pe langa ea, niste craci de tufis, nesimtiti pe care i-am deranjat vreodata, un dobitoc de la o spalatorie si unele necunoscute. S-a mai discutat si prin alte topicuri de vopseaua proasta si stratul extrem de subtire aplicat de care Mitsubishi. Ce solutie am ales? Simplu, niciuna. Pentru ca daca azi ii fac un polish, maine mai mult ca sigur cineva sau ceva o va zgaria din nou. Doar inainte de vanzare o voi baga la o revopsire totala pe casco.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Sep 01, 2008 9:21 pm

Vopseaua nu e o problema, oamenii in schimb sunt. Mi-e teama sa o bag in service, dracu stie ce imi strica aia acolo, sau ce imi fura, ca am mai auzit si d-astea. Apropo care e procedura in service pt refacere de zgarietura? Dureaza mult sau pot sta pe langa personaje sa vad cum se misca?

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Lun Sep 01, 2008 10:17 pm

pai pentru o zgarietura banala tin masina si aproximativ o saptamana in service pe motiv ca trebuie comanda,apoi vopsea nu stiu ce model apoi,ca apoi sa ma astepti si dupa aia te suna la vreo 4 zile sa-ti zica sa vii dupa masina,asta am patit eu cu casa auto timisoara

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Sep 02, 2008 8:04 am

..............

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Joi Sep 04, 2008 11:59 am

ar trebui sa fie un kit pentru zgarieturi care ar trebui sa se gaseasca la mcar, s-a interesat cineva daca chiar exista?
parca l-am vazut in lista cu accesorii , nu sunt sigur.

Avatar utilizator
viperu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 03, 2008 11:45 am

Mesaj de viperu » Dum Sep 07, 2008 8:04 pm

Am gasit luni masina zgariata cu cheia de pe bara din fata pana dupa portiera spate

Anunt pe aceasta cale pe cel care a facut-o sa mai incerce o data, fiindca a iesit la polish )

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Sep 08, 2008 10:02 am

QUOTE (viperu)Am gasit luni masina zgariata cu cheia de pe bara din fata pana dupa portiera spate
Anunt pe aceasta cale pe cel care a facut-o sa mai incerce o data, fiindca a iesit la polish )

Cat de adanca era zgarietura si unde ai facut polish? Intreb pentru ca am si eu o urma lasata da un "binevoitor" si sunt in dubii daca sa merg sa-i fac polish sau sa ma duc sa o rezolv pe CASCO.

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Lun Sep 08, 2008 10:20 am

era parca o reclama la teleizor la telesopping cu ceva solutie de acoperit zgarieturi parca ceva cu "platinum",intrebarea mea e daca a incercat cineva acea solutie miraculoasa?

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori