Dealer Mitsubishi Iasi

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Joi Mai 08, 2008 7:53 am

---------------------------------------------------------------------------------------

mutat in sectiunea PROBLEME TEHNICE, DERVICE-URI SI DEALERI

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Joi Mai 08, 2008 11:36 am

Sunt multe de zis despre dealerul din Iasi, dar probabil o sa ai mai mult succes la raspunsuri dupa ce o sa se mute topicul in sectiunea care trebuie.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Mai 08, 2008 11:41 am

Si probabil vei sti si ce au facut altii cand ai sa si citest in sectiunea care trebuie. (OPC, Importator, MME...se va gasi cineva care sa te asculte)

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Joi Mai 08, 2008 12:26 pm

Ar fi ceva cu OPC-ul dar problema e k masina e pe firma. Nu inteleg de unde atata nesimtire si indolenta pe astia de la Casa Auto..iti vand masina si apoi te "rezolva". Nici la renault n'am intampinat astfel de probleme. Nu am cerut mult dak tot nu vin echipate masinile cu roata de rezerva, makr sa imi inlocuiasca cauciucul pe asta cu problema sa'l trimita unde l'or trimite si knd se rezolva ....facem iar schimbu...dar na e Romania...! Dar am ramas socat de sictirul acelui director executiv...sper sa nu ma insel! Misto modalitate de a vb cu un client mai ales unul kre ti'a platit integral masina. Promoveaza marca cu succes!

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Lun Mai 12, 2008 11:19 pm

Eu,unul,pot sa spun ca am boalfe(galme) pe toate cauciucurile.Recunosc insa ca am luat ceva gropi si stau cu gura inchisa.Daca ei demonstreaza ca problema ta e din cauza unei gropi va trebui sa apelezi la CASCO.Din cauza unei gropi nu obtii nimic pe garantie.
Asta e parerea mea.

Avatar utilizator
Sebastian Ungurenu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 13, 2008 6:00 pm

Mesaj de Sebastian Ungurenu » Mar Mai 13, 2008 6:14 pm

Salut,

Garantie la cauciucuri nu iti da nimeni indiferent de ce masina ai. Si eu am doua masini ( Lancer si un Peugeot 307) si am incercat sa ii conving pe cei de la Peugeot sa imi ofere garantie pe un cauciuc si nu am reusit pentru ca trebuia sa trimit cauciucul la producatorul de anvelope. Eu am incercat sa obtin acel cauciuc pe garantie dar stiam sigur ca am luat o groapa si ca de acolo a aparut.
Ca sa iti spun sincer imi este greu sa cred ca aceasta boalfa a aparut dupa 2 saptamani din cauza unui defect de fabricatie dar poate tu stii mai bine ce ai facut cu masina. Te sfatuiesc daca esti asa de sigur si stii ce ai facut cu masina sa iti faci singur o expertiza si sa te duci cu hartia la ei. In cazul in care ai scris negru pe alb de la un expert ca este defect de fabricatie, sigur itii vor da cauciucul pe garantie.
Te asigur ca eu de cate ori am apelat la garantie in cazul in care trebuia sa beneficiez de ea, cei de la Casa Auto Iasi m-au servit imediat.
Eu zic ca ar fi mai bine sa nu te mai chinuii degeaba si sa apelezi la asigurator asta in cazul in care nu ai 4 mil sa dai pe un cauciuc original.

Avatar utilizator
tchay
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:12 pm

Mesaj de tchay » Mar Mai 13, 2008 6:46 pm

si ce dovada are dealerul ca acel cauciuc a facut galma din cauza soferului?

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mar Mai 13, 2008 7:45 pm

Galmele produse de gropi sunt diferite de cele din defect de fabricatie.

Avatar utilizator
tchay
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:12 pm

Mesaj de tchay » Mie Mai 14, 2008 12:36 am

QUOTE (robbycar)Galmele produse de gropi sunt diferite de cele din defect de fabricatie.
elaboreaza pls.cum poti deosebi 2 tipuri de galme intre ele?

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Mie Mai 14, 2008 10:49 pm

Galmele produse de gropi sunt f scurte in comparatie cu cele din defect de fabricatie.In plus,e f putin probabil sa scape pe piata un cauciuc cu un astfel de defect.Cand lucram cu cauciucuri,inainte de a le monta pe masina le umflam la 4-5 bar si le analizam.Daca ar fi avut defect,ar fi facut o galma pe o portiune mai lunga,chiar si pe 20-30 cm.Galmele scurte,pe portiuni de 2-3 cm e clar ca se datoreaza ruperii tesutului de rezistenta (adica a mai multor straturi)in acelasi loc.Deci f putin probabil ca din fabricatie sa se nimereasca cu ele rupte in acelasi loc.
Nu sunt un f mare expert in cauciucuri dar din modesta mea experienta pot sa sustin ce am spus mai sus.
Aaaaaaaaaaaaaa
Si inca ceva:
Cand ma ocupam si de garantii intr-un service,la majoritatea plangerilor de acest gen se descoperea si janta ovalizata(lovita)in acelasi loc.Oare tot din fabricatie?

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori