From: Probleme Mitsubishi Outlander

Our trash can :-)
Închis
Avatar utilizator
Paul27
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 13, 2016 8:02 am

Mesaj de Paul27 » Mar Iun 27, 2017 11:11 am

QUOTE (Zeineddine @ Jun 23 2017, 12:38 PM) salut am si o problema cu un mitsubishi outlander 2011. Imi apare o eroare pe bord . am atasat eroarea . am schimbat filtru si uleiu de 2 ori in 2 saptamani tin sa mentionez ca uleiu este castrol si filtru man . daca a mai aparut cuiva eroare asta si ce a facut . Eroarea imi ramane in bord si nu ma mai lasa sa vad si altceva . Va multumesc. Abia ce am schimbat asamblu
balansier si acuma asta cred ca o iau razna

Salut. Eroarea apare atunci cand s-a depasit numarul maxim de regenerari nereusite. Pe langa schimbul de ulei ce trebuie facut repede, este nevoie de resetarea parametrilor in computerul de bord folosind un tester Mitsubishi. Parametrii respectivi sunt mentionati in manualul service al masinii. Acestia trebuie resetati la fiecare schimb de ulei. Reprezentanta Mitsubishi ar trebui sa stie ce e de facut.
Daca ai schimbat deja uleiul, pune testerul pe ea si reseteaza parametrii respectivi. Daca au fost deja resetati, iar eroarea este inca prezenta, posibil sa ai probleme cu niste senzori. Bafta!

Închis

Înapoi la “Trash can”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori