Lancer 10 Upgrade

Our trash can :-)
Închis
Avatar utilizator
Nerv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 27, 2016 6:10 pm

Mesaj de Nerv » Lun Iun 27, 2016 10:24 pm

Salutare sunt nou pe forum dar nu am reusit sa gasesc un topic asemanator cu nelamurirea mea

Nelamurirea este, vreau sa achizitionez un Lancer X (disel-nu imi permit varianta pe benzina) si totodata sa ii si fac ceva modificari. Din ce am vazut prin oferte nu au si variante de motorizari cu 170+ CP. Acum ma puteti contrazice, dar variantele standard practic care le-am vazut au 140 sau 150 cai.
Eu vreau sa duc masina undeva la 200 CP mi se pare decent chiar si pentru Romanica.
Eu acum probabil ca voi face o comparatie cu care voi cel mai probabil nu veti fi de accord, ideea este ca motoarele din grupul VAG, ma refer la cele de 2L 170 CP standard, dintr-o simpla resoftare scoti undeva la 210 CP, fara a schimba interne, turbo, ambreaj (indeea este ca rezista si cel standard), turbo sau alte piese.
Care ar fi pasii pentru a obtine o putere asemanatoare si sa pastrez fiabilitatea.

Seara buna

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Mar Iun 28, 2016 7:02 am

Salut,

Cred ca in sectiunea Performance tuning vei gasi informatiile de care ai nevoie.

Avatar utilizator
Nerv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 27, 2016 6:10 pm

Mesaj de Nerv » Mar Iun 28, 2016 10:10 am

Multumesc

Se poate inchide daca este deja alta postare

Închis

Înapoi la “Trash can”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori