From: Help - L200 Triton

Our trash can :-)
Închis
Avatar utilizator
jjiacobuta
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 07, 2010 6:25 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de jjiacobuta » Dum Ian 26, 2014 9:40 pm

QUOTE (d0bish @ Jan 23 2014, 04:38 PM) Salut baieti ,

Am cumparat de curand un Mitsu L200 fabricat in Thailanda din 2008 si acum ma gandeam sa ma apuc sa pun pe el diverse . Incep cu pragurile doar ca am o singura problema , RUGINA ! mi-e frica sa cumpar praguri dupa net ca nu cumva sa ma trezesc cu ele dupa cateva luni ruginite . As avea nevoie de niste sfaturi de la voi de unde sa cumpar pragurile , proiectoarele de ceata cu tot instalatie electrica + buton , un hard top pt bena simplu ( CAPAC ) si ... jenti ca are de tabla .

Tin sa precizez ca am platit 7400 pe masina si am fost cu ea la Mitsu la reprezentanta si e totul ok .


Ce parere aveti de L200 fabricate in Thailanda , care e diferenta dintre cele facute aici si cele facute in alte tari .

PS : am urcat si o poza cu masina

Danke.


[attachment=20627:1471392_...441424_n.jpg][attachment=20629:1525528_...728339_n.
jpg][attachment=20628:600663_1...264653_n.jpg]

L200 este facut in Thailanda, Hilux din cate stiu Africa de Sud, Navara in Spania.
Pragurile sunt in general din inox sau aluminiu deci nu ruginesc.
Jantele noastre au gaura interioara e 76 mm pe modelull dinainte de 2005 105mm.
Gasesti la comanda de la 2400 ron in sus identice cu cele originale facute in Italia marca Dotz cauti pe net
Sunt bune nu excelente insa daca faci mult teren, nu recomand mai bune de tabla si iti pui capace.
Proiectoare de ceata gasesti fie la Pick-up.ro fie la Carryboy fie la House 4x4
Instalatia electrica exista de obicei pe masina trebuie doar activata soft si probabil trebuie releu si buton, altfel trebuie facuta toata manuala eu asa am procedat insa partea proasta e ca nu mai gasesc
proiectarele acelea pentru ca am unul crapat , asa ca ia model Valeo universale cu adaptor pentru L200 restul te descurci tu sau cu electrician. Daca alegi varianta de pe masina te duci la reprezentanta
sa iti activeze functia pe computerul etacs.
Inchidere de bena la pret bun gasesti la Pickup.ro. Daca un drum acolo o poti si monta la pret bun, baietii sunt meseriasi.
Incearca daca au intoarse la garantii au de obicei mici crapaturi care le poti rezolva, asta inainte insa sa obtii oferta cu una noua.
Modelul din statele arabe este un pic diferit de cel european tabla un pic mai moale dotarile interne diferite calculatorul de la motor diferit uneori nu se conecteaza .
Deasemenea difera si cutia de viteze de la easyselect.
Pretul deasemenea difera acolo una noua costa 11500 dolari in Germania omologate erau intre 15500 si 17500 eu aceleasi masini.
Ca fiabilitate din cate am inteles sunt cam la fel, nesemnificativ mai slabe ca cele europene.
Sper ca ti-am fost de folos.
Sa o stapinesti sanatos

Închis

Înapoi la “Trash can”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori