Propunere Modificare Regulament

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mie Feb 13, 2013 9:33 pm

Aici ma refer strict la rubrica de vinzari-cumparari si aceea ar fi ca fiecare obiect supus vinzarii sa fie insotit obligatoriu de pretul cerut,date de contact si cel mai important de fotografii reale ale produsului respectiv nu poze luate de pe net sau linkuri.In caz contrar anuntul sa fie sters.E drept e mult de munca si trebuie facuta politie dar poate unul din moderatori se poate ocupa de Bursa daca nu atunci numirea unuia care sa se ocupe strict de acesta sectiune.Suntem o comunitate mica si cred ca trebuie sa dam dovada de mai multa transparenta.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Feb 14, 2013 12:18 pm

sustin cele spuse de cristi mai sus si plusez cu obligativitatea trecerii locatiei in profil.
stiu ca parca s-a mai discutat asta, dar vad ca inca sunt persoane care cer ajutor si trebuie intrebate de unde sunt, sau care vand ceva si nu sti din start daca mai calculezi si transport si ramburs.
multumesc.

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Joi Feb 14, 2013 1:57 pm

Cred ca ar fi benefic pentru comunitate si pentru forum restrictionarea userilor noi (care au sub un numar de posturi, sa zic 50) la aria VANZARI. Una e sa cumperi o masina de la un user din comunitate, pe care il stie lumea si in care poti avea o farama de incredere, si alta e sa cumperi de la un user care are 1 post si deja vinde. E clar ca pe respectivul nu-l intereseaza decat sa faca un ban si nu forumul sau comunitatea. Astfel am putea evita samsarii sau alte specimene de pe piata auto...

Pe un alt forum pe care il frecventez limita este de 75 de posturi pana sa poti vinde ceva iar daca troluiesti aiurea esti avertizat apoi sanctionat daca nu te opresti.


Deasemenea cred ca ar trebui coborata putin limita de "UP" la anunturile de vanzare. De la 7 zile la 2?

Ce ziceti?

Multumesc

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Joi Feb 27, 2014 5:17 am

Salve. Ce se ?nt?mplă cu anunţurile vechi de la bursă? Cred că 6 luni ar ajunge să vinzi ceva sau măcar să-ţi faci reclamă. Nu găsesc nicăieri vre-un filtru sau vre-o regulă care să limiteze cumva mesajele de tip troll, adică un anunţ la plezneală şi apoi gata nu mai intră nimeni cu lunile, nici dacă exista cereri/comentarii/intrebări.

Exemplu : http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... ntry125862

A promis ceva poze, da' produsele le-a v?ndut deja pe alt forum; nici macar n-a binevoit sa anunţe. Ar merita inchis/sters?

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori