Link Download

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Mai 13, 2012 7:55 am

Pe multe forumuri nu poti vedea link sau poze atasate/postate de useri fara a fi logat. La noi de ce-ar fi altfel?

[attachment=16531:unu.jpg]

In felul asta poate mai creste traficul si poate se inregistreaza vreun proprietar de pensiune si aranjam si urmatoarea intalnire )
Fişiere ataşate
unu.jpg
unu.jpg (106.79 KiB) Vizualizat de 6376 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 14, 2012 12:41 am

Salutare,
nu este altfel nici la noi. Ideea este ca linkul respectiv este functional pentru utilizatorii neinregistrati pentru ca l-am facut public direct prin intermediul mesajului cu tag-ul [url] si nu am postat arhiva ca fiind attachment al mesajului.

Oricum, eu personal voi tine cont de sugestie pe viitor si nu voi mai posta in acest fel arhive de importanta vitala (). Nu e ca si cum nu mi-as dori sa remediez asta acum, insa cand imi amintesc ca a durat 6 ore si ceva uploadul si ca prima oara a crapat pe la vreo 80 si ceva la suta...

Am atasat un screenshot cu optiunile ce contin limitarile ce pot fi impuse userilor neinregistrati pentru lamurire, cu setarile lor actuale.
Fişiere ataşate
guests.png
guests.png (9.72 KiB) Vizualizat de 6373 ori

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Lun Mai 14, 2012 7:04 am

6 ore? cu noduri ? pfoa... pai in cazul asta e mai comod sa trimiti prin posta.

Vad ca e vorba doar de avatar, imagini si semnaturi. Despre link... nimic, deci in continuare, orice link postat va fi vizibil ca guest. Cat de importanta informatia postata nu conteaza, ideea e ca doar userii logati sa aiba acces la ea.

Asta daca e ok si nu deranjeaza.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 14, 2012 8:56 am

Putem opta ca subforumuri intregi sa nu fie afisate pentru utilizatorii neinregistrati, daca se considera necesara impunerea acestei restrictii propuneti si se rezolva.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Mai 14, 2012 9:14 am

Salut!

Tot in acest sens, propun ca userii care nu am facut un numar minim de (ex:) 25 de posturi sau care sunt inregistrati de mai putin de (ex:) 3 luni, nu pot posta anunturi in aria de Vanzari. Sunt cativa care au cont doar pentru a-si publica anunturile si care nu mai binevoiesc sa iti raspunda la intrebari, lasand sec un numar de telefon.

Mai putem propune si o restrictie in a deschide topicuri noi, pana nu se trece de o limita de posturi, de catre utilizatorii nou inregistrati. Aceasta restrictie facandu-i sa foloseasca mai mult functia Search. Le putem lasa posibilitatea sa apeleze la un moderator in cazul in care chiar nu gasesc un topic cu problema lor, iar moderatorul sa le dea acces de Open.

Parerea mea este bazata pe faptul ca in ultimele zile am vazut ca au fost inchise cateva topicuri care contineaua probleme deja dezbatute.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 14, 2012 9:19 am

Se aplica deja restrictii de acest gen, nu in intreaga arie Bursa ci doar la unele categorii de acolo. Pentru a te lamuri despre ce e vorba exact, da un ochi pe Regulament.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Mai 14, 2012 9:40 am

Multumesc Andrei.
Nu il mai citisem de ceva vreme si chiar uitasem ca exista aceste restrictii.

Scuze.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Lun Mai 14, 2012 5:01 pm

Reguli la bursa... pai e in interesul nostru sa vina samsaru' sa-si arate podoaba, astfel suntem la zi cu ce se mai tzepuieste.

Eu vorbesc strict de link-uri de down, sau catre alte site-uri. Ca vede poze, avatar sau semnaturi asta e ok.
Va zic din proprie experienta, ca din nevoia de informatie am ajuns sa-mi fac cont pe vreo cateva forumuri si am avut numai de castigat din asta. Nu mai zic ca s-a lasat si cu "pile" in diverse domenii in care nici tangential n-am acces. Deci tot raul (ala cu link-uri ascunse) a fost spre bine.

Poate ar trebui un vot ceva, sa vedem ce au si colegii de spus.

Spor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori