PROPUNERI

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Dec 09, 2010 9:35 pm

am cautat ceva pe forum si la rezultatele cautarii mi-a dat o insiruire de mai multe topicuri, fiecare cu un numar de pagini cuprins intre 2 si 55.
daca intrii pe topicurile respective trebuie sa le parcurgi pe toate de la inceput pana la sfarsit ca sa gasesti cuvintele cheie scrise cu rosu pe fond galben.
de ex nu cred ca mai are cineva timp sa parcurga tot topicul probleme new lancer care are peste 50 de pagini de discutii pana gasesti cuvintele cheie.
nu ma pricep, dar se poate ca rezultatele cautarii sa fie mai precise, adica sa te trimita exact la pagina unde este scris cuvantul cheie?

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Vin Dec 10, 2010 2:03 pm

Incearca varianta asta: search -> more search options -> more options -> show results as posts (dreapta jos). In rest te poti juca cu optiunile de acolo ca sa mai rafinezi cautarea.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Dec 10, 2010 5:25 pm

si eu aveam aceeasi problema ca nini...sper ca cele spuse de metalu' sa ma ajute mai mult cand caut ceva...aveam nevoie de o intrebare de genul asta si de un raspuns la ea

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Dec 11, 2010 6:53 pm

mersi, o sa incerc asa cum ai spus.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Ian 14, 2011 7:35 pm

nu am stiut unde sa postez: de ce s-a inchis fazanul?

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Vin Ian 14, 2011 7:47 pm

S-a considerat ca 100 de pagini de fazan sunt destule. Poate se face un alt joc pe forum, mai atractiv. Astept propuneri.

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mie Feb 16, 2011 8:04 pm

Salut,vreau sa fac si eu o propunere legata de subforumurile lancer clasic,new lancer,lancer evolution,pahero,asx etc Nu se pot imparte pe motorizari de exemplu lancer clasic 1.5 sau 1.8 si acolo sa gasim probleme sau tot ce dorim despre acel model?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Feb 16, 2011 8:20 pm

Salut,
in principiu s-ar putea face, insa odata cu marirea numarului de subforumuri este destul de posibil sa se mareasca si durata interogarilor din baza de date ceea ce ar conduce in timp la marirea timpilor de incarcare a forumului. Insa, daca exista mai multe persoane care sustin aceasta idee, chiar cu acest dezavantaj ce ar putea aparea, se face fara probleme.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Feb 16, 2011 10:41 pm

Ideea cu motorizarile cred ca e putin complicata. Adica: apar probleme de "oglinzi, insonorizare, etc": la ce motorizare le incadrezi? Nu stiu daca sunt asa multe topicuri sa fie nevoie separarea...

Poate titluri mai sugestive alese si mai putin offtopic din partea unora ar ajuta mai mult... E o opinie....

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Joi Feb 17, 2011 7:07 am

Pai astea sa mearga la comun daca sunt parti parti comune pe acele modele eu ma refeream doar la transmisie motor suspensie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori