Sugestii si propuneri

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Dum Ian 06, 2008 9:51 pm

Alta idee buna demna de urmat!

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Mie Feb 20, 2008 4:34 pm

intrebare de baraj.poate am fost eu chior si nu am vazut dar unde imi apare in pagina principala cand primesc un mesaj privat?ca mi-au scris unele persoane si abia acum am vazut si asta accidental,doar pentru ca am intrat acolo.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Feb 20, 2008 5:46 pm

QUOTE (damutz)intrebare de baraj.poate am fost eu chior si nu am vazut dar unde imi apare in pagina principala cand primesc un mesaj privat?ca mi-au scris unele persoane si abia acum am vazut si asta accidental,doar pentru ca am intrat acolo.
Trebui sa deschida un pup-up window, pe care foarte posibil browserul tau il blocheaza. Mi se intampla si mie, dar de obicei, dupa ce ma loghez sunt atent la notificarile date de catre browser (te anunta daca blocheaza ceva.) :wink:

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Joi Feb 21, 2008 3:20 pm

nu se poate incadra undeva un text care sa precizeze ca ai mesaje private?folosesc firefox cu adblock pe toate calculatoarele cu care ies in internet si nu imi apare pe nici unul vreun pop-up.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Feb 21, 2008 7:39 pm

QUOTE (damutz)nu se poate incadra undeva un text care sa precizeze ca ai mesaje private?folosesc firefox cu adblock pe toate calculatoarele cu care ies in internet si nu imi apare pe nici unul vreun pop-up.
O sa caut zilele astea o modificare care sa rezolve problema. :wink:

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Vin Mai 02, 2008 3:04 pm

O alta sugestie:
Faceti si voi logo-ul ala Mitsu din stinga sus sa diretioneze spre pagina principala a forumului. Nu de alta insa ma ratacesc pina gasesc linkul ala printre reclamele google.
Si puneti si voi alte chestii in locul lui EVO xywz ca mi se par cel putin jenante.
Si cimpurile de login pe forum sa fie si undeva sus sau jos. Sa nu trebuiasca sa trec prin zece locuri pina sa ajung sa postez ceva. Si daca tot veni vorba, dupa ce am dat Submit la un post sa ma intoarca direct la postul meu, nu sa stau sa caut care cuvint e clickabil (nici macar nu e diferentiat de restul).
Plus contor la mesajele private care sa spuna 0 mesaje noi sau pe acolo, ca sa se rezolve si chestia cu ad-blockul.
Si nu mai mutati topicuri pe unde nu trebuie. Cum ar fi ala cu Colt AT 1.3 ca si asa useru care l-a deschis a uitat demult de forumul asta pare-se

ps: si nu mai numiti TDI-urile tractorase

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Sâm Mai 03, 2008 6:56 pm

ma gandeam sa structuram altfel forumul; ma refer in special la zona comerciala(VANZARE, CUMPARARE, NON AUTO si furand ideea altui forum MOCCA-> daca are cineva de dat degeaba); ar mai merge zona cu DIVERSE( CAFENEA, MEDIA, DISCUTII LIBERE ) si zona TEHNICA( TUNING, AUDIO/VIDEO, MECANICA ); la acestea se pot adauga cu timpul altele...

ce ziceti? merita?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Dum Mai 04, 2008 11:55 am

Nu imi place sa fiu in pas cu restul dar mi se pare o idee buna asta !

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mie Mar 03, 2010 9:59 am

Va dau o sugestie pentru a scapa definitiv de boti(testata): in formul de inregistrare se adauga un custom field Esti bot? cu raspunnsuri posibile DA/NU, default pe DA. Bineinteles, la raspunsul DA(default) nu se permite inregistrarea si postarea pe forum a spamurilor. Simplu si incredibil de eficient.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Mar 27, 2010 8:08 am

Ce ziceti de o categorie de topic de genul: Activitate moderatori care sa se refere doar la useri + plangeri. Sectiunea as propune sa o impartim in 4 categorii:
- Avertizari - abateri usoare care se lasa doar cu un avertisment "verbal" sau warn.
- Suspendari - abateri care solicita un warn si o "pauza" de pe forum.
- Banari - nick-uri banate definitiv
- Abuzuri - raportarea abuzurilor moderatorilor/admin-ilor, unde un user poate raporta o masura pe care o considera abuziva si se va explica de ce s-a luat o anumita masura sau se va urmari daca a fost o greseala de moderare. A nu se confunda cu Combat Zone.

Pentru primele 3 categorii se va crea cate un topic de user in care se mentioneaza mereu masurile luate si motivul.
Astfel ar fi o transparenta totala si s-ar mai incheia cu discutiile contra + ca s-ar cunoaste userii cu tendinta de abateri (gen flame sau altele).

Mentionez ca ideea nu e personala ci preluata de pe un forum mare si am vazut ca duce la abordare civilizata a problemelor de pe forum, de aici si ideea de a propune implementarea aici. In caz de creare a categoriile se va schimba putin si in regulament, nemaifiind necesar sa dam PM la useri legat de nereguli si ar fi si casutele noastre de mesaje mai goale
Ce parere aveti?

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori