Discutii Privind Modalitatea De Scadere A Warn-ului

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Dec 09, 2009 10:26 pm

Eu propun sa se dea ban pentru orice comentariu care atinge marca Mitsubishi din punct de vedere negativ. Adica spui ca bate ceva, ban, spui ca scartaie, ban, si tot asa. Toata lumea o sa fie fericita.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Dec 09, 2009 11:24 pm

Da-mi un exemplu care a luat ban pentru ca a spus ce probleme are masina lui? Nu de alta dar deja o luam pe aratura iar de flame nu am chef....

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Dec 10, 2009 9:35 am

Nu era vorba de asta, am batut campii cu postul ala intentionat. Nu spun, nimeni nu e perfect dar macar sa facem sa fie bine pentru toti.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Dec 10, 2009 10:35 am

De acord cu tine dar trebuie sa intelegi ca asta inseamna sa faci bine si pentru ceilalti, nu doar cei cu warn. Hai sincer sa facem o statistica, cati useri au warn? Daca se dadea asa usor un avertisment, nu crezi ca toti eram inerziti, galbeniti sau inrositi pe aici? Asta incerc sa explic...

Eu cred ca sunt chestii de bun simt astea cu regulamentul, am mai spus-o (pe o anumita regula chiar am facut un topic cu poll), daca se considera ca se poate imbunatati regulamentul, chiar ma bucur sa aud sugestii si pentru asta se deschide un topic, se dezbate, se face cu poll. Adica exista o categorie pe forum in care toti putem contribui la asta...

Intr-adevar, daca totusi cineva are ceva de impartit cu cineva (si doreste sa o faca public), exista categoria Combat zone, deci si asta se poate. Insa mie personal tot nu mi se pare normal sa ne balacarim pe toate forumurile.

Chestia cu warn-ul au spus-o altii, am spus-o si eu, daca se gaseste un script/plugin care sa poata face asta, ar rezolva problema. Din cate banuiesc, sunt ceva programatori care activeaza pe aici, poate se ofera cineva sa ajute cu asta...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Dec 10, 2009 3:55 pm

Daca ati observat, nici un moderator nu face abuz de warning si nu e pedepsita imediat orice neregula. Eu vreau sa ramana scaderea warningului doar la o luna tocmai pentru ca vor exista useri care vor profita de ea. De ex, eu ma hotarasc sa fac un pic misto de voi si imi aduc un warn de 90% prin niste injurii, atac la persoana, etc. Apoi un an nu mai dau pe forum sau stau cumintel, dupa care fac un request de scadere a warningului. Si repede se uita tot.
Ceea ce ma mira e ca warningul celor care vin cu aceasta cerere tinde spre 0. Eu chiar nu vad nici o problema in regula asta. Ca moderator nu ma deranjeaza sa scad warningul unui user atunci cand vine cu o cerere, fie ea si o data pe luna.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Dec 10, 2009 4:32 pm

Sau mai e o solutie, ca moderatorii sa verifice ei singuri in fiecare luna sa scada warn-ul membrilor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori