News / Updates

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Mar Noi 01, 2011 9:17 pm

Got it ! Thanks

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Noi 11, 2012 3:53 pm

Salut,
am decis ca pe masura ce timpul imi permite, in weekend sa incerc sa aduc imbunatatiri forumului; imbunatatiri ce vizeaza in principiu imbunatatirea canalelor de comunicare intre membri sau intre staff-ul mitsu.ro si membri, cat si a imbunatatirii user experience-ului (nu gasesc acum traducerea potrivita in limba romana ). Prima modificare "scoasa in lume" in acest weekend vizeaza o sectiune de anunturi importante ce vor fi vizibile in partea de sus a forumului. Dupa cum probabil deja ati observat, acestea deja functioneaza.

Sper sa mai reusesc cateva modificari pana diseara, revin cu update-uri.

LE:Inca una pe astazi: textbox-ul pentru Fast Reply va fi deschis implicit o data cu incarcarea paginilor; speram astfel sa eliminam dificultatile pe care unii utilizatori noi le au cu postarea raspunsurilor.

+ s-a mai adaugat un camp intitulat "Similar Topics" sub mesajele afisate intr-un topic, banuiesc ca e lesne de inteles rolul acestuia.
Fişiere ataşate
similar_topics.png
similar_topics.png (27.18 KiB) Vizualizat de 7044 ori

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Dum Noi 11, 2012 6:15 pm

Utile si interesante noile modificari. SUPER TARE!!!!!!!

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Dum Noi 11, 2012 6:24 pm

Foarte bune modificarile. Chiar utile!
Am o propunere legata de optiunea "search". Cred ca ar fi util sa existe un meniu care sa dea posibilitatea sa se caute cuvantul dorit fie doar in titlurile topicurilor, fie in tot continutul topicurilor. Spre exemplu, daca eu vreau sa caut cuvantul "consum", sa am posibilitatea de a selecta fie doar topicurile care au in titlu acest cuvant, fie toate topicurile care contin in interiorul lor (in discutii) acest cuvant.

Eventual, sa existe un buton "quick search" si un buton "advanced search", in cazul din urma sa existe mai multe optiuni de personalizare a cautarii.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Noi 12, 2012 8:57 am

Salut,
multumesc pentru feedback si sugestii, am notat si voi vedea ce se poate imbunatati la search. El in sine nu este neaparat defectuos, este defectuoasa insa modalitatea in care acesta este expus. De exemplu, optiunile pentru a cauta fie in titlu fie in continut exista deja, insa pentru a le accesa trebuie sa mergi la Search -> More Search Options -> More Options .

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Lun Noi 12, 2012 10:19 pm

Un buton de dat like ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Noi 12, 2012 10:38 pm

Facem!

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Joi Iul 18, 2013 5:52 am

Nu am vazut aici optiunea sa iti dea temele in care s-a scris ceva de la ultima ta vizita. Ramane ca sa cauti pe tot site-ul cine si ce a mai scris.

LE L-am vazut acum. Si aytatia ani nu l-am vazut... )

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Noi 20, 2013 8:29 pm

Salut.


Pentru a interactiona si dezvolta mai mult acest site fara ajutorul vostru nu se poate.

Din aceasta cauza va intreb ce ati dori sa adaugam, modificam la acest site? Ce doriti sa vedeti si sa cunoasteti?

Ce ar trebui schimbat?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Noi 28, 2013 5:36 pm

Incep eu, ca tot nu am mai scris de mult si tot mult o sa dureze pana intru data viitoare

Actualizarea informatiilor pe forum - avem in mijlocul paginii sus Important: intalnirea de toamna Mitsu. A cam trecut ....
Actualizarea regulamentului - din moment ce ati schimbat rangurile , ar fi ok sa le schimbati / adaugati in regulament. Ala e primul lucru pe care trebuie sa-l citeasca un user la inregistrare si contine informatii incomplete sau depasite. SI nici nici reprezentant service sau echipa tehnica nu mai stiu cat mai e de actualitate.
Un user dupa ce cere inregistrarea pe forum ar trebui sa i se deschida direct la regulament si sa-i dea accept ( ca la orice soft sau pagina +18 pe care vrei sa intri ).
Pe urma sa nu poata posta decat in anumite arii ale forumului - membrii, masina mea, discutii generale - pana face un numar de postari.
Sa nu se mai scrie pe o pagina '' revenim cu informatii, sau in cateva zile va facem o surpriza '' Sunt postari inutile din punctul meu de vedere. Surprinde-ma, spune-mi direct ce vrei sa-mi transmiti, ca nu suntem la un videochat si ti-ai dat bluza jos si apoi imi spui : in cateva zile iti fac o surpiza. Nu ma incita mai tare ca ma amani .
Sunt chestii vizibile si trebuie aranjate .
Sper sa nu va supere analogiile mele, dar eu asa le vad.


Plus, eu am mai spus mai multe si pe alte arii, dar nu mai acces la ele si nu pot sa le pun aici - dar nici nu vreau sa mai am acces la ele , mi-e bine asa.

Hai ca iar scriu mult si prost
Numai bine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori