Reordonare forumuri

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Dec 15, 2008 10:57 am

Intrucat informatia disponibila pe forum incepe sa se mareasca, consider ca este necesara o reordonare a forumurilor.

Ce s-a schimbat in structura forumurilor dupa "Face lift"?

Sectiunea Lancer este acum compusa din 3 subforumuri:

- Lancer Classic
- New Lancer
- Lancer EVOlution (pe vechiul format era sectiune separata, am preferat sa o includ in Lancer ca si subforum).

De asemenea in categoria Tuning si tehnica avem cinci forumuri noi:

- Jante si Anvelope
- Directie, Suspensii si Frane
- Electrica auto
- Do-It-Yourself
- Tuning Virtual

De asemenea, sectiunea Cluburi partenere a fost impartita in subforumuri.

Bursa a fost de asemenea split-uita in cinci subforumuri:

- Automobile
- Piese de schimb, accesorii, consumabile
- Non-auto
- Group buy
- Donatii

Astept de asemenea si eventuale sugestii de reorganizare din partea voastra.

Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Lun Dec 15, 2008 11:26 am

Foarte bine organizata sectiunea Lancer. Asa e si normal sa fie, ma refer la EVO.

Istorie pe scurt:

Primul lancer a aparut in 1973.
Primul lancer pt raliuri se numea Lancer EX 2000 Turbo avea 280 CP si a aparut in 1980.
Primul lancer EVOlution, sau EVO a aparut in 1992 in WRC - evident toti ne visam la volanul unuia

Asta e si ca un raspuns dat unui mare fan Mitsubishi care sustine <<As vrea sa va spun clar si raspicat..."traditia lancer" se refera strict la Lancer EVO>>. Scuze....nu m-am putut abtine sunt un nostalgic....

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Dec 18, 2008 2:54 am

Am modificat categoria "Tuning si tehnica". Noua sa structura este:

1. Sectiunea "Tehnica si Service" alcatuita din forumurile:
- Probleme tehnice, service-uri si dealeri
- Jante si Anvelope
- Directie, Suspensii si Frane
- Electrica auto

2. Sectiunea "Tuning", compusa din:
- Tuning si modificari optice
- Performance Tuning
- I.C.E
- Tuning Virtual

3. Am introdus o noua sectiune, "Intretinere si Curatare" cred ca incepuse sa se faca simtita necesitatea ei. Aceasta este alcatuita din:
- Spuma activa si ceara lichida
- Alte solutii
- Polish

4. Forumul "Do-It-Yourself".

Astept in continuare sugestii de la voi referitoare la reordonarea forumului. Chiar n-are nimeni nici o idee?

Avatar utilizator
vvede
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 26, 2007 8:36 pm

Mesaj de vvede » Joi Dec 18, 2008 4:48 pm

andrei si/sau alti colegi moderatori nu credeti ca ar fi indicat sa se uneasca topicele de revizii pentru toate modelele de Lancer (1.5, 1.8, 2.0) indiferent de numarul de km? Astfel informatiile s-ar gasi unitar (in acelasi loc), diferentierea s-ar putea face in functie de semnatura. Restul colegilor vor trebui sa posteze pe langa costuri si numarul de km.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Dec 18, 2008 6:17 pm

Nu ar fi problema, doar ca unii nu trec nici la semnatura nici la campurile speciale de pe profil tipul automobilului pe care il detin, si am risca sa facem un talmes-balmes.. parerea mea.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 19, 2008 8:35 am

Pai hai sa facem un apel catre utilizatori sa treaca ceva acolo sa ne dam seama.

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Vin Dec 19, 2008 9:00 am

Foarte buna idee. Andrei, introdu campuri obligatorii de completat la inscrierea pe forum. Pentru cei deja inscrisi ar trebui undeva "la vedere" facut intr-adevar un apel sa-si updateze profilul.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Dec 19, 2008 4:13 pm

Parerea mea e ca un talmes balmes al topicurilor de revizii n-ar ajuta pe nimeni, ba dimpotriva, ar incurca. Dupa mine, ar trebui creata o noua arie, de revizii, acolo sa fie fiecare cu 'zda ma-sii. Nu de alta, da' in momentul in care vreu sa caut ceva, sa nu ma apuc sa sap in 50 de mii de pagini pline de informatii nefolositoare mie, dar folositoare altora. Ca daca ma apuc sa citesc tot ce s-a scris la Lancer si ceea ce ma intereseaza pe mine este pierdut undeva in noianul de mesaje privitoare la 1.6, 2.0 Di-D, 1.5, 1.8.... m-apuca dracii.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 19, 2008 4:16 pm

Facem un poll mai bine

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Dec 19, 2008 4:21 pm

Mie mi se pare ok propunerea lui Marty, daca ar fi sa facem cate un poll la fiecare propunere, ar trebui sa umplem forumul de poll-uri...

Am preferat sa creez subforumul "Revizii" in Sectiunea "Tehnica si Service", astfel ca noua ei structura este:

- Probleme tehnice, service-uri si dealeri
- Revizii
- Jante si Anvelope
- Directie, Suspensii si Frane
- Electrica auto

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator