IPB

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Vin Dec 05, 2008 5:28 pm

In primul rind era necesar un anunt global care sa instiinteze de schimbare. Mai ales a linkului de la forum.
In rest, toate la timpul lor.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Dec 05, 2008 5:48 pm

1. S-a rezolvat cu Fast reply! Nu inteleg la ce era atit de necesar FastReply atita timp cit exista "Quote", "Reply" si "AddReply", dar.... vox populi, vox dei.
2. Lasa-ti-ne sa setam foumul ca lumea si pe urma se face si interfata grafica. Zice-ti-ne ce lipseste D.P.D.V. TEHNIC.
3. Avatarele vi le schimbati si singuri ca nu va cade mina.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Vin Dec 05, 2008 6:03 pm

Fast Reply = Reply rapid fara a da "quote" si fara a trece prin x ecrane pina a spune ceva. Foarte bun si ok mai ales pentru cei ce cunosc micile trucuri legate de fonturi, culori, smiles etc ... SIC !

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Sâm Dec 06, 2008 5:01 pm

QUOTE (jules @ Dec 5 2008, 06:03 PM) Fast Reply = Reply rapid fara a da "quote" si fara a trece prin x ecrane pina a spune ceva. Foarte bun si ok mai ales pentru cei ce cunosc micile trucuri legate de fonturi, culori, smiles etc ... SIC !
Noroc cu tine ca muream prost!

Andrei, keny, latiti si voi forumu' pe tot ecranu' ca e ciudat rau asa.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Sâm Dec 06, 2008 5:38 pm

kenny a sugerat un fixed width, mie unul imi place, arata mai aranjat, mai cochet, mai ingrijit.

cu toate astea, nu am nimic impotriva la variable width...

un poll ar lumina un pic situatia?



am adaugat si poll-ul, votati aici

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Dum Dec 07, 2008 7:05 am

Da, eu am schimbat latimea forumului sa fie una fixa, dar observ ca nu va place. Mie mi-ar fi placut mai mult, informatia e mai stransa intr-un loc, se poate citi mai usor (mai ales daca ai un ecran wide de 24").

Ma gandeam sa punem latimea variabila, insa cu o margina mai mare totusi, nu chiar cum era inainte.

---------------------------- (entering code, dextering around and making changes)---------

Ce spuneti, e ok cum e acum?

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Dum Dec 07, 2008 9:44 pm

Marty: nu am vrut sa fiu acid sau ceva. DOar ca rar ajung pe la reply cu advanced. De obicei folosesc quick reply si ceva sintaxa gen blablabla stiu sa bag direct. Personal ma enerva grav chestia cu 10 ecrane pina sa iti vezi postul.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Dec 08, 2008 6:59 pm

Se pot pune icon-uri mai diferentiate pentru mesajele noi si restu' , fata de cele actuale ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Dec 08, 2008 7:18 pm

Sigur, se vor schimba odata cu adoptarea noului skin (dupa cum v-am mai spus, cel actual nu este definitiv).

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Dec 08, 2008 9:36 pm

QUOTE (BUGHY @ Dec 8 2008, 06:59 PM) Se pot pune icon-uri mai diferentiate pentru mesajele noi si restu' , fata de cele actuale ?

Iconitele sunt diferite, doar ca la inceput toate mesajele iti apar ca fiind necitite si de-aia sunt toate colorate.
Ca sa iti apara diferit trebuie sa dai o data Mark all posts as read (linkul se afla in partea de jos a primei pagini).

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori