Logo

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Mar Sep 04, 2007 8:37 pm

QUOTE (cristinasfg)Am si eu o idee, daca nu va este cu suparare. Andrei, trebuie sa recunosc faptul ca imi place mult ideea de a folosi sigla pe post de punct. Cum s-ar spune, ai pus punctul de i!
Dar daca tot ai denumit sigla drept "cele trei diamante", de ce nu pui si simborile japoneze pentru mitsubishi, deoarece diamantele vin din limba japoneza (mitsubishi = 3 diamante) ceea ce cred ca deja stiti.
Cred ca ar da o nota destul de interesanta logo-ului, si ar parea mai "de la mama lui".
Astept parerile voatre legate de a mea idee.

si care ar fi acele simboluri japoneze pt Mitsubishi?

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Mar Sep 04, 2007 9:31 pm

link

Asta ar fi linkul ptr scrierea Kanji.

Sper sa ajute desi banuiesc ca multi il stiu deja....

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Mie Sep 05, 2007 7:03 pm

Mi-am facut o idee! Daca cineva gaseste o imagine mai mare si mai clara cu simbolurile, rog sa posteze aici

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Mie Sep 05, 2007 9:06 pm

KENY

O poti salva in ceva si sa o maresti .

Asa am facut eu si se vede f bine.Eu chiar vreau sa le duc undeva sa imi fac decaluri ptr a mea.

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Mie Sep 05, 2007 9:28 pm

Am reusit Bobby, am gasit o versiune mai maricica si mai frumoasa la simboluri.
Rezultatul vine atasat, facut in colaborare cu domnul Andrei (daca tot el l-a conceput, era de asteptat). Doar mici retusuri la prima versiune a logo-ului. All rights reserved!
Fişiere ataşate
mitsubishi_logo_copy.jpg
mitsubishi_logo_copy.jpg (40.87 KiB) Vizualizat de 8588 ori

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Mie Sep 05, 2007 10:34 pm

Yeah baby ! SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.....

Imi place ideea.Totusi poti muta Mitsu.ro si scrisul de jos putin mai spre stanga ca sa se vada Kanji-ul bine.?

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Joi Sep 06, 2007 12:11 pm

Pai.... nu e la fel de misto, crede-ma

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Joi Sep 06, 2007 12:37 pm

Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau, dar ideea nu e deloc originala, sau cum zici tu keny toate drepturile rezervate, si ca sa vedeti ca nu vorbesc aiurea uitati-va la asta
Fişiere ataşate
stiker.jpg
stiker.jpg (29.32 KiB) Vizualizat de 8326 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 06, 2007 3:05 pm

Imi pare rau pt faptul ca s-a ajuns la o relativa coincidenta, sincer nu stiam de sigla aceasta, asta e pt prima oara cand o vad, pur si simplu o silueta de EVO aveam de la inceput in gand. Oricum, alte variante mai bune decat cea retusata pana acum nu am vazut, si nu are rost sa mai incercam si altceva pt ca dupa sa gasim pe nustiuce alt site o sigla asemanatoare si am depune munca fara folos. E o coincidenta, probabil ca daca o sa consultam Google-ul o sa mai gasim si altele, atata vreme cat alternative mai bune sau cel putin apropiate calitativ nu avem, propun sa ramana varianta retusata.

Avatar utilizator
mihaela75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 2:51 pm

Mesaj de mihaela75 » Joi Sep 06, 2007 3:11 pm

Haideti sa nu fim rautaciosi! Multe lucruri pot semana intre ele! Omul a facut un efort si a si scos ceva frumos! Ce carcotasi sunteti !!!
Eu sustin ce s-a facut pana acum, arata foarte bine asa !!

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori