Logo

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Joi Sep 06, 2007 3:14 pm

in ciuda faptului ca ideea nu e noua, vezi si http://www.astraclub.ro/ http://roadrunners.ro/forum/ si altele, arata superb, eu zic sa mergem mai departe

Avatar utilizator
Johnelu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 04, 2007 3:04 pm

Mesaj de Johnelu » Joi Sep 06, 2007 3:19 pm

Sugestie:
Sigla "mitsu.ro" cu totul mai la stanga pentru a face loc simbolurilor sa fie mai vizibile.

:arrow: Daniel
Deacord cu tine ca ideea nu este originala, probabil ca nici cel prezentat de tine nu este primul in stilul asta, daca cautam imreuna probabil c-o sa gasim atitea siluete cite masini exista. Logo-ul arata foarte bine, este placut si votez pentru el.

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Joi Sep 06, 2007 5:22 pm

Aseara a venit un prieten pe la mine si avea sticker-l pe luneta, si l-am intrebat ce e cu el si mi-a zis ca face parte din clubul respectiv si ala e stickerul lor, daca vreau mai multe informatii sa intru la ei pe site www.prostreetracers.lx.ro

Am pus stickerul cu gandul sa va anunt si pe voi ca mai exista ceva asemanator si in viitor daca o sa existe discutii intre mitsu.ro si ei cum ca le-am furat ideea sa fiti pregatiti.

Si mie imi place cel cu evo facut de Andrei si restilizat de Keny.

:arrow: Johnelu
Sunt convins ca si ei sau inspirat din alta parte :wink:

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 06, 2007 5:29 pm

QUOTE (Daniel)Sunt convins ca si ei sau inspirat din alta parte :wink:
Tocmai de aceea nu o sa fie cazul de discutii si acuzatii. :wink:

Avatar utilizator
Johnelu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 04, 2007 3:04 pm

Mesaj de Johnelu » Joi Sep 06, 2007 7:15 pm

Acuzatiile le poate face doar cine ajunge la OSIM :idea: cu imaginea mai repede.
:wink:

Just joking

Oricum nu-i posibil pentru ca folosim in imaginea aia emblema de la mitsubishi dar zic si io asa sa ma bag in seama

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Joi Sep 06, 2007 7:46 pm

Nu era vorba de imagine ci de idee ,si pana o sa ajunga vreo emblema dintre astea la OSIM cred ca o sa mai dureze ceva

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Sep 06, 2007 7:51 pm

Deci e super cel cu kanji dar trebuie facut ceva sa nu se incalece scrisul cu caracterele. Nu stiu daca arata bine cu "mitsu" scris in stanga, poate doar caracterele kanji mai mici. Oricum ar trebui sa pui ambele variante si sa votam cum e cel mai bine.

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Joi Sep 06, 2007 10:13 pm

Yes, deci kanji ramane, ce ma bucur.....

Celelalte linkuri puse de voi nu au kanji, deci tot suntem unici...hehe.( si originali).

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Vin Sep 07, 2007 12:34 am

Ideea e ca noi nu ne-am inspirat de nicaieri atunci cand am facut acest logo si cred ca asta conteaza cel mai mult si nu faptul ca exista altele similare. Si ce daca!

In urma sfaturilor voastre am mai pus o varianta, sper sa va placa mai mult noua asezare.
Fişiere ataşate
mitsubishi_logo2.jpg
mitsubishi_logo2.jpg (36.8 KiB) Vizualizat de 8772 ori

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Sep 07, 2007 8:28 am

Eu spun ca e ok asa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori