Lancer 2016 Facelift

Vinzi sau cumperi ceva? Anunta aici
Avatar utilizator
Va Lee
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 22, 2016 9:10 pm

Mesaj de Va Lee » Vin Iul 22, 2016 9:19 pm

QUOTE (ady_uaic @ Feb 19 2016, 11:54 PM) care-i diferenta? Interiorul e extrem de rudimentar in comparatie cu ce se scoate pe piata. Mazda 6 e un fel de bentley pe langa asta ) (noroc de editia Evo ca exceleaza pe alta parte, ca altfel....)

Din păcate, nici Evo nu se mai fabrică . Păcat. Evo era peste wrx sti pe felia lui. Acum Subaru deține monopolul.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Sâm Iul 23, 2016 9:33 am

Sa ne fereasca Dumnezeu de ziua in care vor pune pe Lancer (sau pa alte modele Mitsubishi) motoare 1.5 dci...ceea ce nu pare imposibil de cand Nissan a devenit actionar la Mitsubishi...

Legat de subiect....au pocit rau de tot Lancerul. Exact cum au mai spus si alti colegi, au stricat tocmai partea care era mai atractiva inspirand agresivitate...bara fata.
La cum arata varianta 2016, genele de pisi de deasupra farurilor se integreaza in noul design...

Legat de motorizari...cam aceasta este tendinta in ultimii ani...motoare de capacitate mica, dar supraalimentate.

Ca o paranteza, recent am mers cu un Qashqai cu motor 1.2 benzina turbo si am ramas placut impresionat de cum se misca. Ma asteptam sa fie lesinat avand in vedere gabaritul masinii, dar este ok... trage bine....singura chestie care mi s-a parut ciudata este ca ajungi imediat in treapta 6 (banuiesc ca din cauza motorului mic si a etajarii cutiei), dar in resc chiar mi-a placut cum se misca masina. Deci, daca se doreste si se investeste in cercetare, se pot obtine rezultate bune.

Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Dum Aug 28, 2016 4:42 pm

legat de masina,si eu consider ca mai bine nu mai faceau acest facelift din punct de vedere al aspectului....poate au mai schimbat si ei ceva la antifonare ,asta nu pot cunoaste....poate ne spune cineva.Legat de acel player am unul in conditii foarte bune pe care-l dau,daca-i cineva interesat poate lasa pm

Scrie răspuns

Înapoi la “Bursa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori