Ce Magari Sunt Astia De La Consulatul Africii De Sud

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Joi Aug 01, 2013 9:08 am

Dupa ce am obtinut un contract in Africa de Sud, toata documentatia facuta, nemernicii mi-au refuzat viza si mi-au zis sa mai aplic odata, adica sa le mai platesc o data 152+11 Euro taxa de procesare. Mi-au respins-o pe motiv ca cica documentele nu au fost trimise in termenul de 10 zile si ca semnatura de pe cerere nu seamana cu cea din pasaportul meu.
termenul de 10 zile era respectat ca m-am uitat la datele din email si erau fix 10 zile (incluzand si un week-end dar alea nu se pun ca nu-s lucratoare), deci au fost magari la maxim.
cat despre semnatura... Hai frate da-o dracu' cat de diferita poate fi? Normal ca-s eu cine sa fie? Dracu'?
Bine ca toate cheltuielile astea le plateste compania, dar de ce sa ii jupoaie atata de bani?
Taxa aia mi se pare putin cam exagerata pentru o procesare de documente, ce mare procesare?
Am toate analizele, vaccinurile,radiografii si raporturi medicale, cazierul curat, contractul este deja facut, cat pot sa ingroase din obraz. Era o obraznica acolo A. Silaghi care tipa ca o tampita si am injurat-o si eu ca de, sunt brailean.
i-am zis una rea de tot, nu conteaza.

Acum tre sa o iau iar de la capat, dupa ce mi-am pierdut vara pe aici stand dupa astia. Bai sunt corupti astia pana in maduva, te asteapta cu plicurile de bani cred.
Problema e ca compania e mare si e israeliana, nu o sa le poata papa banii la infinit ca astia se cam supara si cam au si relatii.
ce tigani!
Fişiere ataşate
df.jpg
df.jpg (873.52 KiB) Vizualizat de 4670 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori