Cercetare Psihologica - Comportamentul Agresiv La

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
vlad_burtaverde
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 05, 2013 8:08 am

Mesaj de vlad_burtaverde » Vin Apr 05, 2013 8:11 am

Salut, numele meu este Vlad Burtaverde, sunt colaborator in cadrul departamentului de Psihologie de la Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei, Universitatea Bucuresti si lucrez impreuna cu cativa colegi la o cercetare in psihologia transporturilor.

Scopul este de a aduce si la noi in tara unul dintre cele mai consacrate instrumente de evaluare psihologica in psihologia traficului rutier, "Aggressive Driving Behavior Test (AVIS)", distribuit de SCHUHFRIED GmbH ( schuhfried.com ).

Pentru a putea adapta acest test in limba romana si pe populatia romaneasca avem nevoie de un lot de participanti destul de mare, de aceea, va cer ajutorul. Astfel, cine are permis de conducere si doreste sa ia parte la acest proiect trebuie sa completeze 2 teste si un mini-chestionar. Timpul necesar este intre 15-30 de minute maxim.

In semn de multumire, cine doreste va primi gratuit profilul psihologic al personalitatii oferit de testul de personalitate "BIG Five Markers" precum si profilul stilului de condus. Profilul cu rezultatele interpretate le veti primi in maxim o saptamana pe adresa de email pe care o scrieti in rubrica de la finalul testelor.

1. Primul test este "Aggressive Driving Behavior Test" care masoara stilul de condus si comportamentul agresiv la volan.
2. Al doilea test este "BIG Five Markers" si este un test de personalitate. Este compus din afirmatii referitore la modul ?n care gandesc, simt sau se poarta diferite persoane.
3. Ultimul este un mini-chestionar compus din 4 itemi.

Accesul la teste se face in mod direct prin accesarea unui link. Se va deschide o fereastra cu testul propriu-zis si variantele de raspuns. Dupa completare apasati "Trimiteti". Acestea sunt linkurile testelor:

1. link sters

2. link sters

3. link sters

Mentionez faptul ca nu este nevoie sa va treceti identitatea (numele real), insa la sfarsitul fiecarui test este o rubrica Nume/Pseudonim unde va rog sa scrieti acelasi nume de identificare, ca de exemplu "Alex35", la fiecare test in parte, pentru ca noi sa putem identifica raspunsurile aceluiasi participant la cele 3 teste. Este important sa retineti ca pentru a ne ajuta este nevoie sa completati toate cele 3 teste pentru ca sunt legate intre ele. Daca se completeaza doar 1 sau 2 teste este irelevant.

Multumim anticipat tuturor celor care vor lua parte la acest proiect. Va doresc toate cele bune.

Vlad Burtaverde.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Apr 05, 2013 12:00 pm

Bine ma baieti... va doresc mult succes cu studiul.
V-am completat toate cele 3 chestionare.
Astept si raspunsul vostru pe mail, ca si curiozitate personala.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Apr 06, 2013 11:09 am

completat.
daca implica si o componenta de timp, eu am mai luat pauze (eram la servici)

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Sâm Apr 06, 2013 3:01 pm

Tare curios sunt daca nevasta-mea o sa fie de acord cu rezultatele

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Sâm Apr 06, 2013 11:47 pm

Salut.

Acum am terminat de facut cele trei teste. Abia astept rezultatele.

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Lun Apr 08, 2013 7:17 pm

M-am testat si eu.

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Mar Apr 09, 2013 12:14 pm

completat tot!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Apr 13, 2013 10:20 pm

Well... a primit cineva rezultatele, pana acum?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Apr 17, 2013 3:18 pm

nop

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Apr 17, 2013 4:07 pm

ntz

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori