Aplicatie Iphone Gratuita Pentru Masini

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Iul 25, 2012 6:21 pm

La mine totul este ok. Aplicatia functioneaza bine pe Andrid 4.0.3 cu SGS II

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Mie Iul 25, 2012 7:03 pm

Android 4.0.3

mai multe detalii:

se poate intruduce nr de masina, tipul masinii si toate datele referitoare la ITp, casco, rca, etc etc.
Cand cobori mai jos la datele despre masina introduci datele si incerci sa te intorci, pur si simplu se blocheaza.
"Program stopped working!"

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Iul 25, 2012 9:27 pm

Dupa ce m-am jucat putin mai mult cu aplicatia, am observat si eu unele nereguli...minore, dar trebuie semnalate pentru a fi corectate:

Aplicatia o folosesc pentru 2 masini si, am observat urmatoarele:

1. dupa ce am introdus informatiile despre masini am observat ca in campul pentru puterea motorului la ceea ce este trecut in kW se pastra valoarea introdusa de mine, dar la ceea ce era trecut in CP aparea pentru ambele masini valoarea pe care o introduceam ultima (concret, la prima masina introduceam 103 kW/138CP , iar la a doua masina introduceam 77kW si ,in loc sa imi apara valoarea normala de 103CP, imi aparea tot 138 CP....si invers...daca introduceam mai intai 77kW/103CP, pentru a doua masina introduceam 103 kW si imi aparea tot 103 CP in loc de 138CP)

2. dupa ce am incercat sa reintroduc datele despre care am vorbit mai sus, ceea ce era trecut la campul "masa totala" disparuse

In rest functioneaza.

Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Vin Iul 27, 2012 8:52 am

Multumim mult pentru feedback. Am transmis mai departe informatiile si momentan se lucreaza la depistarea problemei. Cauza cea mai probabila e versiunea sistemului de operare.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Aug 01, 2012 1:41 pm

Salut,
hai ca vin si eu cu un Blocker.

Pentru versiunea de Android nu exista auto-rotate. Pentru utilizatorii telefoanelor ce au display-ul in configuratie landscape e o problema destul de mare. Eu folosesc un Samsung Galaxy Pro B7510 si e destul de incomod sa incerc sa folosesc aplicatia.

Multumesc.

Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Mie Aug 01, 2012 3:51 pm

Multumim pentru atentionare. Vom remedia acest inconvenient intr-o versiune viitoare.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Aug 01, 2012 5:18 pm

Loriel, sa ne anunti te rog si cand (sau daca) s-a remediat problema/problemele sesizate anterior. Pana atunci eu nu mai folosesc aplicatia, pentru simplul motiv ca am obosit sa tot introduc aceleasi date fara ca acestea sa fie salvate.

Multumim.
Spor!

Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Mie Aug 01, 2012 6:16 pm

Desigur, voi anunta.

Momentan se lucreaza intens la repararea bugurilor semnalate de voi. Cat de curand va fi disponibila versiunea revizuita.

Motivele pentru care se consuma atat de mult timp cu bug fixing tin de gama foarte diversa de telefoane cu Android si multitudinea de versiuni de OS care sunt acum pe piata.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Aug 23, 2012 11:50 pm

Am observat un update care s-a anuntat pe GPlay. L-am instalat.
Voi testa sa vad daca acum e totul ok.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Aug 27, 2012 7:08 pm

Dupa update, problema semnalata de mine s-a rezolvat.
Totul este ok.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori