Cate puncte de penalizare aveti??

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Dum Feb 17, 2008 12:38 pm

Invitatia mea este sa ne declaram intamplarile (nefericite) din trafic ce s-au soldat cu amenzi/puncte de penalizare si cuantumul acestora.

Personal, am doar 2 puncte de penalizare care expira pe 10 martie luate in Hanul Conachi, peste pod, detectorul beep-beep-beep, eu ma holbez, nu vad masina de politie dar vad Rompetrolu si zic ca ala ma piuie cand, 300m mai in fata, JAP!!! o solenza alba fara inscriptii cu radaru-n bord si ofiteru in civil... 72km/h in localitate adica 2 puncte penalizare si 17ron amenda platita pe loc, la ofiter... Nu am comentat nimic, desi viteza mi s-a parut suspecta dar stiind ca mergeam tare, poate chiar mai tare de 70....

E randul vostru.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Dum Feb 17, 2008 3:46 pm

3 puncte si 75 lei cand am izbit o dacie din spate cu in jur de 80 2 pentru ca nu am avut farurile aprinse langa rupea gara ( la asta am scapat fara amenda )

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Dum Feb 17, 2008 8:16 pm

3 puncte si 100 de lei amenda pt "schimbarea directiei de mers fara asigurare in prealabil". Adica am intors-o la 180 de grade peste linia de tramvai fara sa vad ca venea unul mai hotarat din spate. Asa ca...POC.

Avatar utilizator
brainyack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 05, 2008 10:50 pm

Mesaj de brainyack » Joi Feb 21, 2008 3:01 pm

6 puncte de penalizare shi 150 ron pt k am lovito pe una cu o dacie in spate.Proasta vroia sa traga pe dreapta fix in mijlocu strazii,am crezut k pleaca ,mam asigurat sa o depashesc shi aia apus frana.Iam bagat portbagaju in spate,de aceea imi iubesc mashina.Eu nu am avut decat putin bara zgariata

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Joi Mar 06, 2008 8:20 pm

8 puncte- curse ilegale.Am scapat extrem de ieftin.Echipaj politie de treaba.Rar vezi asa ceva.Cand m-au oprit ma si vedeam fara permis, talon, si alte necazuri

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Sâm Mar 08, 2008 7:26 pm

ILEGALE? Cu ce masina?
Eu am avut 10..sper ca au mai cazut din ele (6 viteza, 2 centura, 2 mobil)...

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Dum Mar 09, 2008 1:33 am

cu o masina care are cu totul si cu totul alta destinatie(octavia 2 diesel), dar am acceptat provocarea unui prieten, si din amabilitatea mea de a-i face pe plac m-am ales cu 6 puncte(2 le aveam pt vorbit la telefon).Dar ma simt extrem de norocos, pt ca am fost inregistrat de radar cu 99km/h.Incredibil
PS:mi-ar fi placut mie sa ma laud ca am participat cu un evo sau un subaru sti :roll: Poate pe viitor

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Dum Mar 09, 2008 12:51 pm

QUOTE (paul.todea)8 puncte- curse ilegale.Am scapat extrem de ieftin.Echipaj politie de treaba.Rar vezi asa ceva.Cand m-au oprit ma si vedeam fara permis, talon, si alte necazuri

Permisul si talonul ar fi ultimele chestii la care sa te gandesti. Luai dosar penal si inchisoare dupa caz pentru asa ceva mai nou. Ai grija alta data.

Acum am vazut ca la cursele de masini ilegale mai toata lumea are radio de politie

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Dum Mar 09, 2008 11:56 pm

eu am vazut unii care au girofar cu magnet care se monteaza pe masina.Bineinteles ca ei sunt primii care fug cand vine politia :-D

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori