Garsonier? ?n Ia?i

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Ian 29, 2008 10:52 pm

M? bate g?ndul s? plec din Bucure?tiul ?sta jegoos ?i ?mpu?it ?i s? m? transfer la Universitatea Tehnica "Gh.Asachi", Facultatea de Constructii din Ia?i. Ave?i idee la c?t ajunge chiria unei garsoniere decent? ?n Ia?i??

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Mar Ian 29, 2008 11:34 pm

Ai putea sa te interesezi pe cel mai folosit cotidian de anunturi inchirieri/vanzari imobile din Iasi > Evenimentul

http://anunturi.evenimentul.ro/

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mie Ian 30, 2008 7:29 am

Pentru pachetul de optionale "Decent" sare cam de 180 euro, si trebuie sa cauti putin ca sa gasesti ceva totusi rezonabil. Daca poti agata un amic cu care sa aplici schema de evitare a agentiilor imobiliare si comisioanelor cu pricina, e si mai bine. "Decent" poate insemna de la "nu imi cade tavanul in cap, patul are INCA 4 picioare si nici o gaura in care sa imi incapa piciorul" pana la dotari care nu tin numai de strictul necesar, cum ar fi Tv, masina de spalat, centrala termica, ceva electronice si prin bucatarie si un internet la degete.

Cum ti-e bafta si norocul, daca te intereseaza ceva concret si ai preturi stabilite in minte pot arunca un ochi in ziar si iti mai povestesc pe privat despre ce zice lumea acolo ca ofera.

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mie Ian 30, 2008 12:56 pm

Prin "decent?" ?n?eleg s? aib? buc?t?ria complet utilat? (aragaz, frigider etc), un pat ?i o mas? ?n camer?, acces la internet ?i cablu tv (tv ?i pc am eu). S? fie curat? ?i cam at?t. Nu-mi trebe gresie, parchet, termopan, AC, central?, mobil? nou? etc.
Ca pre? m? g?ndeam la ceva ?n jurul sumei de 200euro/lun? max. ?n Buc pl?tesc 250euro/lun? pe o garsonier? cea descris? mai sus.

Merci!!

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Joi Ian 31, 2008 10:51 am

Pai, in functie de perioada in care vrei sa te muti, intra pe linkul dat de keny si poti sa iti faci o idee mai clara :wink:

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori