Marea Cuponiada Cu Reduceri

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Oct 24, 2011 3:56 pm

in ultima vreme netul este invadat de firme care vand cupoane de rduceri, promotii, etc la diferite produse si servicii.
eu personal am cumparat mai multe asemenea cupoane din diferite domenii de activitate.
ma gandesc ca ar fi util sa ne spunem parerile, experintele - placute sau neplacute - in legatura cu aceste cupoane, de ce nu si recomandarile daca admini sunt de acord si nu se incalca regulamentul.
principalul scop ar fi, sa ne ferim de tepe, daca cineva a luat vreuna sa ne spuna si noua - poate fi si in forma : am un prieten care ....... -.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Oct 24, 2011 4:24 pm

Putin pe langa subiect, pot sa va spun ca personal am comandat si voi mai comanda de pe doua site-uri care fac comert on-line, dar despre care am vazut ca lumea nu stie prea multe si e inca sceptica. Nu le voi da numele decat partial si cu acordul moderatorilor il voi trece intreg. Astfel ca va recomand sa aveti incredere in:

- site-ul care face comert cu haine de firma, cu reduceri mari www. fash...ys.ro
- site-ul care face comert cu parfumuri si produse cosmetice www. a...o.ro

Ambele ofera lucruri/produse de calitate, autentice si eu nu am avut probleme de nicio natura in decursul comenzilor, fie ca faceam o comanda, asteptam derularea ei, in primirea produselor sau rambursarea banilor, unde a fost cazul din varii motive (independente de site).

Declar pe proprie raspundere ca nu beneficiez de niciun ajutor financiar de pe urma acestui post.

Multumesc!

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Lun Oct 24, 2011 4:33 pm

nu am avut nevoie decat de doua exeriante nereusite pentru a ma calma.
1. un service de pe fundeni cu 30% parca reducere la piese si nu stiu cat la manopera. cand am ajuns acolo era un nene in garaj cu un calculator care-mi vindea piese de pe site-uri gen eCat, UNIX... spunandu-mi ca pretul include reducerea dar nu include adausul lui. am plecat in secunda doi mirat de nesimtirea tipului
2. spalatorie auto inclusiv motor si lacuire cu reducere de la 100 si ceva ron la 60 ron. o mare teapa - am ajuns acolo si mi-au zis ca nu garanteaza ca va mai merge motorul dupa aceea, fiind spalare cu jet de apasi fac totul pe barba mea - e vorba de o spalatorie de pe langa liberty mall

inainte insa am avut si cateva experiente placute. ideea este sa te documentezi inainte de a comanda un voucher. majoritatea firmelor am observat ca au site-uri de prezentare; accesati-le fiindca va pot da multe informatii referitoare la firma respectiva.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Oct 24, 2011 4:40 pm

O sa imi dau raport la acest post ca un moderator sa intervina si sa ne spuna ce putem si ce nu putem sa scriem aici.
E destul de frustrant sa vrei sa spui ceva si sa trebuiasca sa o iei pe ocolite... "pe langa cutare", "la parter la", "in spate la Victoria".
Daca regula este ca nu putem da nume si adrese, atunci nu vom da, dar nu stiu daca isi mai are rost topicul.

Multumesc!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Oct 24, 2011 4:50 pm

eu am cumparat de mai multe ori cupoane:
-acum un an am schimbat cauciucurile de iarna la "autosef" de pe episcop radu. multumit
-am spalat masina la o spalatorie pe dragusin deleanu - pt detalii topicul despre spalatoriile auto
-acum am cumparat 2 vouchere pt schimbat cauciucurile de iarna pe la un service din bucurestii noi, singura problema pana in prezent e ca m-au programat pe 7 noiembrie
- am comandat multe vocher-e cu mancare, meniuri, pizza de care in general am fost multumit fara tepe gen bodegi.
acum ma intereseaza excursii, dar pentru primavara.
la inceput firmele care scoteau vouchere mi se pareau ok, dornici de promovare, etc, acum cu trecerea vremii mi se par din ce in ce mai "nesimtiti", in sensul ca se vad cu banii in conturi si nu prea ii mai intereseaza clientul.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Oct 25, 2011 9:33 am

QUOTE (66RRR @ Oct 24 2011, 04:40 PM) O sa imi dau raport la acest post ca un moderator sa intervina si sa ne spuna ce putem si ce nu putem sa scriem aici.
E destul de frustrant sa vrei sa spui ceva si sa trebuiasca sa o iei pe ocolite... "pe langa cutare", "la parter la", "in spate la Victoria".
Daca regula este ca nu putem da nume si adrese, atunci nu vom da, dar nu stiu daca isi mai are rost topicul.

Multumesc!
Nu am vazut sa fi impus cineva vreo restrictie, deci nu inteleg de unde frustrarile.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Oct 25, 2011 6:23 pm

avem liber de la sefu', impartasiti si altora experientele voastre!

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mar Oct 25, 2011 6:41 pm

Uite un exemplu de luat in seama:

Oferta de aici Set de argint cu cristale Swarovsky la pretul redus de 89 lei (de la 179 lei) este la pretul normal de 77 lei (fara vreo reducere) pe site-ul acesta.

Problema este daca optezi pentru oferta Fundeal, care este un site cu renume sau dai cativa lei in minus, dar stai cu teama ca poate nu primesti in pachet ceea ce ai comandat. Si nu va ganditi ca aici e un exemplu de cativa lei... poate era un produs mult mai scump si diferenta era alta.

Multumesc!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Noi 05, 2011 9:59 am

am cumparat de pe un site doua cupoane pentru schimb de cauciucuri la service nordauto express, pretul fiind de 49 lei/cupon.
deocamdata am folosit doar un cupon.
ca impresii pot sa spun ca sunt multumit cum s-au miscat mecanii, nu erau super profesionisti, dar pretul de 49 lei este un pret corect, s-au chinuit putin la echilibrat, dar pana la urma au reusit. - la primavara va trebui sa imi indrept din nou jantele -
mai am luni de schimbat la cealalta masina, m-as mai duce la service-ul respectiv si pentru alte operatii -schimb ulei, placute-, dar pentru mine este cam departe, este pe langa petrom city.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Iun 01, 2013 9:01 pm

mi-am luat un voucher pentru folii la un atelier de montat folii auto de pe strada Educatiei nr. 47, (nu stiu cum se numeste firma)
voucher-ul a costat 200 lei am pus folie Llumar de 21%.
sunt foarte multumit de cum a iesit lucrarea, acum am si la asx folie pe geamurile laterale spate si pe luneta.
de mentionat ca si la lancer mi-am pus folie tot la acelasi atelier, folia face zilele astea 3 ani si nu am nici o problema cu ea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori