Daca Esti Militian ... Se Poate

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Apr 15, 2011 10:55 am

Acum multi ani un amic a vandut o masina. Au fost facute toate actele. Contract vanzare - cumparare si tot ce trebuie. Masina a fost radiata de pe numele lui.
Masina in cauza - Volvo S40 2.0T -a fost cumparata de un politist ... de unde? Pai de la rutiera. Trec peste faptul ca inainte sa o cumpere s-a interesat si stia tot istoricul masinii si chiar s-a laudat amicului meu ca stie ca nu are nici o dauna masina si ca el nu are nic o amenta...etc. Asta a fost acum vreo 5 ani.
Si de 5 ani de zile domnul politist uita sa dea pe la finante sa declare masina. La amicul meu acasa mai vin recomandate din cand in cand: "Va rugam sa ne indicati cine a condus autoturismul cutare la data cutare pe sub radarul cutare".
Pentru ca treaba cu radarele devenise oarecum monotona (Veneau in principiu de pe DN2 de pe la Urziceni) acum s-a schimbat placa. De ce? pentru ca au aparut camerele pentru rovignieta. Deci masina umbla fara.
Dar stau si ma intreb... oare ce sens are sa mai cumperi rovignieta atunci cand ai deja un sticker lipit in geam?
Si daca se intampla imposibilul si te opreste un echipaj in trafic... ce faci? Scoti buletin + permis + talon sau zici: "-Ce mai faci colega?" si scoti legitimatia de servici? Voi ce ziceti? Facem un pool?

Daca vedeti prin trafic un S40 verde cu B81SEY la numar va rog sa il salutati din partea mea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori