Service Samsung

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Feb 26, 2011 11:55 am



Salutare baieti!

Uitati am comandat un TV din USA si dupa ce i-am facut un firmware am pierdut semnalul la porturile HDMI.
Dupa cate am citit pe forumuri, problema vine mai mult de la Hardware.

Am contactat 2 service-uri Samsung din Bucuresti si mi-au spus ca se rezolva cu inlocuirea placii de baza in jurul sumei de ~1000ron.

Acuma apare intrebarea: cunoasteti pe cineva de la service samsung sa ma ajute sa-l repar la un pret mai ok.
Stiu ca cei ce lucreaza la eu au si o reducere la piese + manopera dupa cum te intelegi.

Va multumesc! Sper ca nu am incalcat nici o regula.

P.S. este vorba despre un UN55C8000!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Feb 26, 2011 1:56 pm

Si angajatii bancpost eu ceva facilitati Samsung. Vezi daca nu poti si pe service asta... (macar se mareste lista de posibile ajutoare).

Avatar utilizator
Stefan_t
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 28, 2008 10:03 am

Mesaj de Stefan_t » Lun Feb 28, 2011 12:00 pm

angajatii bancpost ca si de la alte banci au reduceri la achizionare, nu la service. Servisarea nu se face prin dealer, asa ca trebuie sa cauti pe cineva care lucreaza la un service prin Buc sau tara

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Feb 28, 2011 4:41 pm

bucuresti... l-am dus la cineva deja (nu samsung oficial)... dar daca aveti pe cineva va rog...

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Mar 02, 2011 7:42 am

nu gasesc nici o relatie ... am fost la un service No samsung si am avut mici surprize...

sper s-o scot la capat...

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Apr 09, 2011 1:12 pm

pana la urma am rezolvat toata problema la un service autorizat... profesionisti... bacol.ro

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori