Amazon De / Fr / Co.uk / It

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Mar 02, 2011 12:05 am

QUOTE (zimbet @ Feb 18 2011, 12:08 PM) amazone.co.uk - pe site: 69.90 LIRE (83.15 EURO) -> final 79.25 LIRE (94.27 EURO)
amazone.de - pe site: 127.97 EURO -> final 141.58 EURO


Cam tarziu ce-i drept, dar... din cele 2 produse, doar poza e la fel, ele difera ca denumire si cred ca difera si ca "dotari". De acolo poate si diferenta de pret.

Panasonic KX-TG8523GB
Panasonic KX-TG8523EB

In alta ordine de idei, daca gasesc ceva interesant pe acolo, pot sa-ti trimit tie banii (totalul + deranj + berea dupa munca ) intr-un cont si tu sa faci comanda, dar sa ajunga la mine prin posta ?

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Mar 02, 2011 7:38 am

Klez - te ajut cu placere, eu special am facut comenzi individual lunile aste ca sa-mi dau seama ce si cum functioneaza... (China / UK / USA)

Codul difera din cauza alimentatorului de priza. In rest e totul identic. Depinde si ce oferta prizni pe amazone, caci pretul reala fsat e cu mult mia mare decat cel din Romania.

Uite chiar azi am facut o cerere de returnare pentru un cooler din China. Noroc de PayPal, sper sa-mi primesc banutii.

Avatar utilizator
mariancirita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 03, 2012 10:12 am

Mesaj de mariancirita » Vin Feb 03, 2012 10:39 am

Am comandat si eu de cateva ori de pe amazon

1-da, pretul e cel cu transpot
2 daca vei comada din state din UE nu platesti taxe vamale, doar de pe amazon.com sau jp. sau . cn pentru ca vin sin SUA, Japonia China
3 te uite le sectiunea Help in ce tari transporta
4 plata se face cu cardul visa/mastercard si prin paypal(cred)
5 termenul de livrare depinde in general din tara din care trimis

Toate informatiile astea le gasesti si pe site, trebuie doar sa stai sa cauti

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori