Ora Reducerilor - Petrom

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Sep 25, 2010 12:46 pm

Eu nu inteleg ce treaba are petromul cu acea coada ?
Cine e de vina ? Ei ca firma sau cei de la coada ca mentalitate ?
Cand sunt cozi si imbulzeala la super/hypermarket-uri pentru nu stiu ce oferta ( la bormasini de ex ) de se calca aia in picioare , nu vorbim de aceiasi situatie ? Ce faceti , renuntati la supermarket-uri ?

Vezi "omorul" din state la reducerile rochiilor de mireasa de exemplu . Acolo care e diferenta .
Asta e natura umana , mai accentuata intr-o tara saraca ca Romania .

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Sep 25, 2010 2:40 pm

QUOTE (Hyp @ Sep 25 2010, 12:27 PM) @offtopic un pic..dar malakai te inseli..preturile de anul acesta la iphone 4 sunt bune...
daca in primul an iti luai iphone 3g 8gb la abonament de 39 de euro cu 249 euro...e anul asta iphone 4 16 gb - 219 euro abonament de 29 euro [ca sa nu mai zic ca ofera si multe acest abonament]

Da, preturile nu sunt neaparat ''pomana curata'', dar sunt rezonabile, mai ales in comparatie cu anii precedenti. Eu nu cred ca voi face upgrade pana in iarna, cel putin, insa. Nu merita diferenta de bani, dpmdv, deocamdata. Daca iti iei, sa ne tii si pe noi la curent cu impresii. Apropo, tot offtopic, ai fost cumva prin Bucuresti, de curand? Am vazut o Mazda2 negru mat acum vreo saptamana.

Ontopic: Pentru ''omorul'' de azi, prima masina a fost ''abandonata'' inca de ieri, de la ora 1, in fata benzinariei. Penibil. La fel de penibil precum organizatorii, de fapt. De bun simt ar fi fost ca toti cei ce asteapta ca berbecii la coada, sa beneficieze de reducere. Sa se dea niste cupoane sau sa numere masinile pana la primul kilometru al cozii or smth. Altfel, din cele 2-300 masini, mai mult de 120-150 nu prind benzina ieftina, GARANTAT.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Sep 25, 2010 3:06 pm

Penibil este doar ala care si-a lasat masina abandonata
Nu are organizatorul nicio vina fata cum decide fiecare sa-si petreaca timpul sau sa stea ca berbecii la coada .

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Sep 25, 2010 3:39 pm

OK, dar si ei au incurajat tocmai formarea cozilor mamut, de tip ''Ceasca'', pentru reclama. Altfel, puteau sa anunte statia cu doar 30minute sau 2-3 ore inainte, nu cu cateva zile, pentru a nu incuraja ''berbecii''.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Sep 25, 2010 4:02 pm

oricum, azi cei de la coada au fost galanti si au lasat o femeie insarcinata sa treaca in fata.
asta am vazut la stiri, si tot la stiri era unu cu audi a6 care spunea ca a venit la coada din distractie nu de foame

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Sep 25, 2010 4:23 pm

Da , ala a fost tare:
"La caterinca asa cu baietii ..."

Asta e noua "distractie " ? Statul la coada cu A6 sau cat era ?

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Sep 25, 2010 4:37 pm

Poate a vrut sa fie ''vedeta'', sa apara si el la tv.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Sep 25, 2010 8:36 pm

Apropo, mi-am adus aminte ca acum doua saptamani, duminica, era si un New Lancer la coada. Nu am observat daca avea si sticker mitsu.ro! Se 'simte' cineva?

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Dum Sep 26, 2010 9:13 am

Am patit-o eu acum 2 saptamani la coada de pe Bd. Timisoara. Venind seara spre casa, m-am pus la coada crezand ca este aglomeratie si se merge bara la bara.
Dupa 2 minute de stat am realizat ca aia era "statia vedeta" si cu greu am reusit sa trec pe banda 2 si sa merg mai departe.Sper sa nu fi ajuns vedeta pe la stiri
M-a uimit ca pe la 22:00 seara erau deja vreo 100-200m de coada.
Asta este tara in care traim....

Avatar utilizator
balanel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 26, 2009 6:58 pm

Mesaj de balanel » Dum Sep 26, 2010 2:52 pm

Politia cand o avea de gand sa intervina, sa dea amenzi si sa ridice masinile stationate neregulamentar pe banda 1, la coada milogilor?

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori