Programul Ultima Spaga

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Joi Mai 13, 2010 9:47 am

PROGRAMUL ULTIMA SPAGA

Motiunea de cenzura a cetateanului roman

Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului actual
Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.

AJUNGE!
Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010 ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima spaga si apoi sa ne lase in pace!

Ce ziceti, facem o plimbare la sfarsitul lunii pana la Guvern ????

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Joi Mai 13, 2010 10:09 am

am pregati momeda! e curata, frumoasa, lipsita de valoare ca si guvernul doar c-o s-o las mai devreme ca plec din bucuresti la 5...

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Mai 13, 2010 10:21 am

eu propun sa le aruncam la ei in curte... cand intra si ies din minunatele limuzine cumparate tot din banii nostri.... sa fie ploaie de bani... pentru ei...

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Mai 13, 2010 10:27 am

eu o sa trec mai tarziu si o sa iau banii

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Mai 13, 2010 10:42 am

Da,da,da.....total de acord.Buna idee.

LE

Vroiam sa postez asta la Bancuri dar mai bine scriu aici.

''Stiti cum bate dezastrul la usa ?......Boc,Boc,Boc....!!!!''

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Joi Mai 13, 2010 12:10 pm

Pe mine sa ma scuzati dar cand vad ca sunt doar pensionarii aia in stare sa se lupte cu ei .. mi se face rusine si prefer sa ma alatur confederatiilor sindicale pe 19 mai

Oricum .. ma tenteaza si asta cu moneda ca e cinica ( desi sper sa nu mai tina prostii astia pana atunci )

Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Joi Mai 13, 2010 12:48 pm

Suptscriu. Astept cu interes sa vad daca vom fi in stare sa ne mobilizam cu totii sa realizam un fel de blocaj la nivel national...

Donkey noi tre' sa punem monedele la Casa Alba nu?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Joi Mai 13, 2010 12:51 pm

dap o sa vorbesc cu neste baieti de la heavy riders sa vedem daca se baga si motoristii ( distractie garantata )

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Mai 13, 2010 1:17 pm

Ar merita mediatizata aceasta actiune si pe alte forumuri.
O sa anunt eu actiunea pe clubkia.ro

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Mai 13, 2010 1:17 pm

Pai... sa ma... pe ei. Am o vecina care are vreo 2 vaci si un cal. Vorbesc cu ea, incarc o remorca de gunoi de grajd si o arunc in fata prefecturii din Suceava, ca sa le creasca bine iarba de pe asfaltul gaurit !! Chit ca-mi iau 1,2 milioane amenda ca am facut mizerie in oras, dar semnez pv-ul numai daca dau amenda si primarului ca a ordonat sa se faca gauri si santuri in tot orasul. De bine de rau, in afara de miros, gunoiul de grajd e cat de cat ok, macar nu-ti rupi masina in el....

PS: Am si un borcanas de monede de 1 si 5 bani, in total, vreo 2 kg. Eu votez pt "ploaia de stele"(bani).

Acum revenind pe la oile noastre. Daca pleaca acesc guvern, cine intra? PSD ? Ca daca ar intrea PSD-ul, apai chiar ca ma mut intr-o alta tara. Vorba aia: Scapi de dracu`, dai de tac`su.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori