Cel Mai Indepartat Punct De Destinatie

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mar 29, 2010 2:21 pm

Nu zici tu rau, aviz amatorilor. Haideti sa vedem pana unde am ajuns cu Matzele noastre si atat

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mar 29, 2010 3:57 pm

cu lancerul am ajuns pana in st sebastian in spania intr-un tur al europei anul trecut pe traseul Ro-Ung-Aus-Ger-Olanda-Bel-Fr-Sp-Fr (prin sud)-Italia-Ung si Ro. Din toate drumurile, cel mai mult, dintr-o bucata, am mers din Pisa in It pana in Bucuresti (plecat de la 6 dim din it si ajuns in buc la 7 dim. mentionez ca a condus si sotia mea o parte din drum si cel mai obositor..desigur in Ro :-)) Evitati sa faceti un astfel de drum tampit (cum am facut eu, Pisa - Buc)

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 29, 2010 6:25 pm

Eu am facut aproape 22 ore Bucuresti - Kusadasi, din care aproape o ora am pierdut-o cautand hotelul, care de fapt era in Davutlar, sat de langa Kusadasi Dar am condus singur. La fel, Cluj-Katerini...cca. 21 ore, cu pierdut vremea prin banci chiar inainte de a trece granita Somn 2 ore, dupa aia inca aproape 600km pana in Zakynthos.

Acuma nu o sa va zic daca sa faceti sau nu ca mine. Eu cel putin abia astept sa merg din nou

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Lun Mar 29, 2010 6:54 pm

cel mai mult..Iasi - Zell am See (Austria) cu o noapte in Budapesta..si Viena - Iasi dintr-o bucata la intoarcere..slab in comparatie cu ce vad mai sus

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Lun Mar 29, 2010 8:52 pm

Cel mai indepartat punct pentru mine plecat de acasa a fost tot..... acasa insa dupa 40 ore de condus prin tara noastra draga cu o .... dacia solentza.

Dupa o zi petrecuta la volan prin Iasi (aprox 10 ore), noaptea am plecat spre Resita. Am ajuns acolo undeva a 2-a zi in jur de amiaza, am incercat sa dorm insa n-am reusit sa inchid un ochi (deh cafeaua si energizantul jucau table impreuna prin venele mele). Dupa 2 ore de foiala si ciuda, m-am suit inapoi la volan si-am luat directia spre casa.
Am ajuns pe la Vaslui desi n-ar fi trebuit sa trec pe acolo si deja ma visam in pat iar ochii mei aveau aspectul unor faruri matuite; intre Vaslui si Iasi am condus mai mult pe baza de reflexe cu pauze din 15 in 15 minute in care ma dadeam jos si faceam ocolul masinii de 2 ori sa-mi revin iar in masina aveam pozitia babei la volan (ochii lipiti de parbriz si volanul in piept).
Cand am ajuns acasa - nu mai stiu ce ora era dar era iarasi noapte, am multumit cerului si pamantului, insa nici acum nu mai stiu cum am urcat sus in casa, parca pluteam nu paseam
Am dormit o zi si-o noapte sa-mi revin si stiu clar ca nu mai repet experienta asta never-ever...

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Mar 29, 2010 10:29 pm

cel mai mult in vara...iasi - timisoara [ajuns seara..plecat a doua zi..tot seara] - roma
o nebuneala de a mea...plecat dimineata la 5 din iasi in mangalia...stat acolo 2-3 ore [actuala prietena era la mare..eu servici si nha..dorul]...plecat din mangalia pe la ora 23...ajuns in iasi la 9 fara 10 cand trebuia sa fiu la servici...2 zile am fost neom

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mar 29, 2010 10:51 pm

Asa zic si eu o tampenie: Bistrita - Urziceni + 7 ore de nunta/chef + Urziceni - Bistrita. Abia vedeam vopseaua pe drum , nu mai fac de-astea indiferent cat de grabit oi fi. Viata are prioritate...

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Mar 29, 2010 10:53 pm

Traseu 2 zile:
ziua 1 Buc - Viena
ziua 2 Viena - Frankfurt (vizitat salon auto cateva ore) Frankfurt -Bruxelles. (somn de voie)

Avatar utilizator
ssTour
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 12:39 pm

Mesaj de ssTour » Lun Mar 29, 2010 11:02 pm

geneva - vaslui ...2 zile cu muulte pauze

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Mar 29, 2010 11:04 pm

Pai eu sunt incepator pe langa voi Cel mai mult am mers Constanta-Bansko (Bulgaria) asta iarna. Nu am fost cu mitsu ca imi rupea coloana pe drumurile bulgaresti, ci cu Octavia tatalui meu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori