Dragi Colegi, Se Intampla In Tara Noastra!

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Mar 15, 2010 8:19 pm

nu te supara pe mine, dar de felul meu sunt impartial si pentru a-mi forma o parere trebuie sa ascult toate partile implicate, nu-mi place sa iau decizii doar ascultand cu o ureche. iti inteleg frustrarea, cunosc totodata foarte bine etnia convietuitoare pt ca am avut de-a face cu multi "rromi" pana acum si crede-ma le-am facut mult rau unora dintre ei ( parerea lor, parerea mea e ca am facut bine ).
daca ar fi dupa mine, as adopta solutia lui antonescu, dar traim in ue in anii 2000 si trebuie sa lle respectam drepturile, chiar daca drepturile noastre sunt incalcate de catre ei.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 15, 2010 9:46 pm

QUOTE (conchistadorul @ Mar 15 2010, 04:03 PM) eu propun sa angajezi un rus.....
zimbet, do you need a job?

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Mar Mar 16, 2010 8:35 am

nini, nu sunt suparat pe tine, ti-am spus ca iti inteleg parerea impartiala. De-asta am si deschis acest topic, pentru a va prezenta situatii care se intampla in Romania si a va da ocazia sa va exprimati opinia.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Mar 16, 2010 1:29 pm

Ca se amintea de Antonescu mai devreme... Of, ce fain ar fi daca ar mai fi inca odata
Ii imbarca in vapoare de carton, cu destinatia Turcia, in statiune exotica, dar de fapt acele vapoare dupa 24-36 de ore se scufundau Ce vremuri tata...

Avatar utilizator
ssTour
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 12:39 pm

Mesaj de ssTour » Mar Mar 16, 2010 2:52 pm

QUOTE (COObra @ Mar 11 2010, 06:26 PM) (si da pentru cine vrea sa comenteze, sunt rasist si impotriva tiganilor)

daca faceti vreun clan , vreo coalitie ceva ....ma bag si eu ...am skills : tunar, manipulator napalm, mitralior calibru mare !
asta de cand l-am dus pe frate-miu cu matele in lighean de la o altercatie intre tigani !!

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Vin Iun 18, 2010 12:28 pm

Daca ai ajuns mai sus s-ar putea sa ai ceva rezultate.
Parerea mea, referitoare la plangerea lor, e ca au fost instiintati de declaratia ta si au fost ajutati sa desenze una anterioara.
Daca o fi intr-adevar asa, nu ai nicio sansa la nivel de cartier, poate chiar oras.
Oricum apuca-te sa strangi bani, poate o sa castigi "licitatia".

bafta!

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Mie Iun 30, 2010 2:48 pm

QUOTE (diablo_666 @ Mar 12 2010, 02:01 AM) Man, sorry sa aud asemenea poveste. Sincer, si eu sunt rasist si ii f** in gat de tigani cu toata natia lor. Sa n-aud de texte europenesti de genul "nu e frumos sa fii rasist"... la cata bataie si jaf am luat eu in cartierul in care am copilarit... vedea-i-as manusi pe toti. Habar n-am daca pot sa te ajut cu ceva inafara de un gand bun, dar daca esti dispus sa mergi pana in panzele albe, fa-o. Ati auzit poate de exemple de prin Ungaria sau Slovacia unde s-au dus oamenii cu topoare peste ei. Da-i in gatu' mamelor lor, ca de-aia ne calca in picioare, pentru ca i-am lasat, pentru ca suntem un popor de lasi. Dar daca asta se poate schimba vreodata, apoi se poate schimba numai si numai daca luam atitudine. Altfel, o sa dam mereu curs "sfaturilor" politistilor: "nu te pune cu astia, ca te fac"... S-O SUGA...
Cata dreptate ai si ce rasist am ajuns si eu ( impotriva tiganilor - nu le mai ziceti romi ca astia sunt tigani ). Dar in tara asta de rahat tiganii sunt rasa protejata de toti -militieni politicieni , judecatori , etc.
Adica noi muncim de rupem platim dari la stat si ciorile astea fac ce vor aici.
Tara de rahat.
PS Am facut armata la tancuri , ochitor/tragator . Ma bag si io!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Iun 30, 2010 8:02 pm

Eu n-am facut armata , dar am vazut multe filme , si am idei . Deci + 1 !!

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Iun 30, 2010 8:38 pm

am un set de gheare gen Wolverine .. perfecte pentru eviscerat ... count me in!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iun 30, 2010 11:36 pm

eu am pistol, pot sa fac rost si de niste grenade.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori