Informatiie De Ultima Ora Radare Invisibile In Constanta

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Sâm Feb 20, 2010 5:31 pm

Fratilor, o stire de ultima ora:

Pentru a şti de cine să te fereşti ?n trafic, vezi lista cu numerele de ?nmatriculare ale Loganurilor Serviciului Rutier Constanţa dotate cu radere nedetectabile.
Facem precizarea că toate au ?n componenţă cifra 18, iar prima literă din cele trei este Z.

B 18 ZCK B 18 ZCA B 18 ZBU
B 18 ZBW B 18 ZCI B 18 ZCJ
B 18 ZBZ B 18 ZBS B 18 ZCN
B 18 ZCH B 18 ZBV B 18 ZCF

Noile maşini au toate dotările necesare, de la sistemul video radar mobil care permite stabilirea inclusiv a sensului de mers al drumului pe care s-a săv?rşit infracţiunea sau contravenţia, p?nă la echipamentele de radiocomunicaţii, sistemele de avertizare optico-acustică şi aparatul etilotest electronic. Valoare totală a celor 12 autospeciale Logan se ridică la aproximativ 1,7 milioane de lei. Cei aflaţi ?n trafic trebuie să ştie că nu se mai pot baza pe sistemele antiradar, deoarece acestea nu pot detecta, deocamdată, radarele noi cu care sunt dotate maşinile de mai sus.

Asa ca baieti aveti grija.
Fişiere ataşate
deschidere.jpg
deschidere.jpg (57.83 KiB) Vizualizat de 5608 ori

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Sâm Feb 20, 2010 6:58 pm

Multumim de info, e bine de stiut.

Pe de alta parte insa, incep sa fiu din ce in ce mai convins ca e doar bullshit, nu e nimic nedetectabil acolo daca ai un detector facut in ultimii 5 ani cu detectie de POP. Basca faptul ca se va putea contesta masuratoarea facuta in modul POP... Ramane de vazut care dintre noi o s-o pateasca, dar cred ca e o poveste de adormit copii, am mai auzit de-astea de la Politia Romana. Vor sa ii sperie si mai tare pe cei neinformati (care oricum probabil nu folosesc detectoare) si care sunt marea majoritate.

Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Sâm Feb 20, 2010 7:21 pm

Ce am mai citit pe forumuri cica nu ar exista inca antiradar ptr asta, eu am un belltronics 975r si m-a scos tot timpul din probleme dar cu astea noi nu stiu. Nu stiu ce sa zzic...opinii, ceva?
Am mai gasit asta:

Sistemul de supraveghere radar/video este produs de Traffic Safety Systems UK (importat in Romania de UTI ), si are in componenta un cinemometru MPH Bee III (dezvoltat de aceeasi companie MPH Industries care a produs si Python-ul). Principala caracteristica este aceea ca sistemul poate urmari tinte multiple si poate decela masuratorile intre masinile care se deplaseaza pe ambele sensuri (in mod stationar), precum si intre masinile care ruleaza pe un sens, dar cu viteze diferite. De asemenea este prevazut si cu POP mode, care este o masuratoare preliminara cu ajutorul careia agentul poate stabili daca masina vizata are o viteza pasibila de amenda; in cazul in care se constata o violare a limitei de viteza, se executa masuratoarea propriu-zisa si se face inregistrarea. Foarte important, in mod POP, radiatia este foarte redusa, si este emisa pentru foarte scurt timp, ceea ce face teoretic imposibila depistarea acesteia de catre un detector.

Se pare insa ca teoria si practica se contrazic putin...Mai exact, conform unor teste, unele modele de DR prevazute cu mod de detectie POP, pot contracara cu succes aceasta modalitate de masurare. Mai multe detalii legate de acest subiect http://www.radartest.com/article.asp?articleID=9080 - test efectuat chiar cu un radar BEE III.

"Parerea mea e ca statia te scoate mai bine decat detectorul. Detectorul e complementar statiei, nu invers si nu o poate inlocui" - De acord!

"in franta se introduc radarele pt viteza medie.... oare cand vor ajunge si la noi....." In Olanda exista de ani buni - Trajectcontrole - si este foarte eficient. Numai ca si infrastructura trebuie sa permita un astfel de sistem...

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Dum Feb 21, 2010 11:15 am

dupa cite am citit si eu,am inteles ca in prima etapa sint vizate CT,CLUJ,B-BV,.....da la astia nu e criza maaa?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Feb 21, 2010 12:10 pm

Mai exista deja un topic despre aceste radare AICI. Aceste radare sunt in toata tara si nu sunt nedetectabile. Au functie POP si Instant ON care poate pacali cam orice detector de radar obisnuit.

Acest topic se inchide si discutia continua pe topicul dedicat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori