Configuratie Pc? :)

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Apr 18, 2011 5:02 pm

N-aveti pentru ce. Sistemul este intr-adevar unul decent dar medium-entry. Daca mai aveti nevoie de sfaturi, cu mare drag...

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Lun Apr 18, 2011 6:48 pm

Salut!
Pana sa vina iepurasul de paste cu un laptop am trecut pe la ceva magazine i.t. sa caut placa video, stupoare chiar second nu gasesc asa ceva!
Ce calculator antic am!!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Apr 18, 2011 8:19 pm

Da, e foarte foarte veche placa.
Se gaseste, dar o idee mai greu. Incearca pe la service'uri de calculatoare, ei de obicei au antichitati. Numai sa nu te astepti la cutie + factura...

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Lun Apr 18, 2011 11:52 pm

Uitate si la asta , am instalat 2 intro saptamana si sunt super ok

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Apr 19, 2011 8:30 am

Fugi de laptopul ala ca de dracu.

Scriu de pe o mizerie dinasta de Dell. Dinasta am primit eu si restul lumii (o perioada) de la firma. Pana s-au prins de "capacitatile" acestui laptop....
- Plastic de 2 lei care nici macar nu e prins ca lumea. Scartaie cand ma las pe el putin cu mana dreapta, cam in dreptul numpadului
- Daca procesorul e putin mai incarcat, ai nevoie de evantai, pentru ca genereaza o groaza de caldura pe partea stanga. Cateodata mai e si zgomotos cand incepe sa raceasca mai tare
- Ecran lucios de 2 lei. Niciodata n-am priceput moda asta idioata cu ecranele lucioase. Iau ochiu la prostime, dar nu au nici un avantaj. Daca lucrezi in mediu luminat puternic (artificial sau natural) esti TERMINAT.
- Ca performanta nu e rau, dar se poate mai bine. Dar te avertizez. Minim 4 Giga in el + Windows 64. Cu cei 1 giga system reserved nu o sa iti ramana prea mult ram disponibil pentrun sistemul de operare + applicatii si destul de repede ajungi in situatia in care va merge ... lent.

Un singur lucru imi place la el. Cum sunt dispuse toate mufele. Nu ma incurca cu nimic. Din punctul meu de vedere, ca utilizator care NU il foloseste in pat, ci pe birou, eu zic ca sunt inteligent asezate.

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Mie Apr 20, 2011 11:24 pm

Aici nu am de unde sa stiu, au fost luate ptr 2 fete care nu le forjeaza asa de rau ca se se incinga ... ele au zis ca sunt multumite.

Avatar utilizator
ZTV
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 20, 2011 12:26 am

Mesaj de ZTV » Lun Iul 11, 2011 1:07 am

QUOTE (adrian lancer @ Apr 18 2011, 06:48 PM) Salut!
Pana sa vina iepurasul de paste cu un laptop am trecut pe la ceva magazine i.t. sa caut placa video, stupoare chiar second nu gasesc asa ceva!
Ce calculator antic am!!



salut, abia acuma citesc acest topic. Eu am in dulap un gf4 mx440, e in stare de functionare, are si driver sau pti folosi un detonator. Langa asta mai am si o placa foarte buna la vremea respectiva, fx 5500 128 mega / 64 bits, de la sparkle, agp 8x.
Daca te ajuta, putem vb pe mess. Mx440 iti dau gratuit, iar pt fx5800 vreau un tub de silicon pt bord.

http://www.laptopworkshop.co.uk/shop/co ... tl-en.html

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori