Cu Cine Votati ?

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Noi 21, 2009 9:28 pm

cine-i cernea?
voi despre ce tot vorbiti aici? se voteaza ceva?

Avatar utilizator
dcm25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 11, 2009 9:07 pm

Mesaj de dcm25 » Sâm Noi 21, 2009 10:18 pm

De prezentat trebuie sa ne prezentam la vot. CRED ca daca nu ne prezentam oricum va castiga cineva pentru ca se fac smecherii cu buletinele de vot ale celor care nu se prezinta. Personal ma voi duce si voi pune stampila intr-un loc gol pt a se anula buletinul de vot.
Nu-l vad pe nici unul dintre canditati bun ca presedintele unei tari in coma.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Sâm Noi 21, 2009 10:30 pm

QUOTE (driverx @ Nov 21 2009, 01:02 PM) Ce aveti voi cu Cernea ala? Voi v-ati uitat la el? Voi l-ati ascultat? O fi parand el neprihanit, idei dracute si marete, dar din punct de vedere politic valoarea lui este -1, nici macar 0. Voi va ganditi CE e un presedinte pentru o tara? Voi va puteti inchipui cand mere intr-o vizita de stat, il imbracati in costum cu barba si coada lui de cal toti ceilalti se pun pe jos sa rada? Ce politici internationale mai poti face dupa asta ? Si cand imi inchipui acest tablou am pretentia, presupun ca scapa de tricoul lui ... verde...

Deci nu conteaza daca are sanse sau nu. Asta n-ar fi un presedinte. Si daca ar iesi printr-o minune, il mananca restu' pe pita cu unt in prima saptamana...
idei prostesti..uite cum arata...ce barba are...
precum babele la piata...judecarea dupa aparente...nu dupa ce insemna el ca om
suntem o natiune inapoiata...si mai avem pretentia la mai bine daca judecam asa?
aici daca iese unul imbracat mai ciudat pe strada...esti batut injurat etc...sa privim mentalitatea si din tarile unde curge apa calda...
nu vreau sa fiu inteles gresit...fiecare voteaza cu cine vrea...nu e flame...
insa hai sa nu mai privim asa dupa un sablon

ps coobra: el e cernea:
http://remuscernea.ro/

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 21, 2009 10:52 pm

Vorbim de ceva ce nu are loc in contextul de maine .
Cernea si altii ca el nu pot sa vina peste noapte si sa creada ca vor fi presedinti .
Voturile lor vor fi din partea prietenilor si inca cativa .
In unele localitati nici nu a ajuns curentul , iar tu vrei ca lumea sa-l cunoasca pe cernea ?
Geoana a pierdut cateva alegeri si e peste toti ca procent de alegatori . Iar voi va asteptati la cernea sau restul ? Sa fim seriosi .

Ai 5 variante :

Nu votezi .
Anulezi votul .
Votezi negativ ( anti basescu ) , ex geoana .
Votezi si accepti situatia actuala ( pro basescu ) .
Votezi Antonescu, si Romania poate va avea altfel de presedinte . ( Ma refer am spus , la om , nu la partid )

Ce rost are sa arunci votul , daca te hotarasti sa votezi , pe cineva ca cernea sau altii care sigur nu au nicio sansa ?
De ce sa lasam unul ca geoana si basescu sa ajunga in turul doi ? De ce sa alegem din cei doi ?
Pentru ca atunci nici eu nu am sa ma prezint la vot , ca multi altii , iar cine a impartit mai multe "daruri" , acela va iesi .

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Noi 22, 2009 6:02 am

QUOTE (Hyp @ Nov 21 2009, 10:30 PM) idei prostesti..uite cum arata...ce barba are...
precum babele la piata...judecarea dupa aparente...nu dupa ce insemna el ca om
suntem o natiune inapoiata...si mai avem pretentia la mai bine daca judecam asa?
aici daca iese unul imbracat mai ciudat pe strada...esti batut injurat etc...sa privim mentalitatea si din tarile unde curge apa calda...
nu vreau sa fiu inteles gresit...fiecare voteaza cu cine vrea...nu e flame...
insa hai sa nu mai privim asa dupa un sablon

ps coobra: el e cernea:
http://remuscernea.ro/

Hai si incearca sa incepi sa ai contact si tu cu realitatea. Sau sa spui asta nu mie pe forum, ci la presedintii cu care s-ar intalni Cernea asta.

Chiar daca nu e corect, oamenii judeca dupa aparente. In anumite circumstante poate e bine putin. Dar daca Cernea nici macar atat nu a inteles, desi ar mai trebui sa invete muuuuulte, ce mama dracu se vrea presedinte? Ce mama dracu credeti ca ar putea face el ceva ca preseinte? Credeti ca ajung ideile marete din cap? Dinastea avem toti, more or less. Asta ne face capapibili pe oricare din noi de pe acest forum sa fim ... presedinti?

Si daca l-am freza, barberi si l-am imbraca in costum, ca deh....sa se potriveasca sabloanelor, tot un mascarici ar fi.


Vai de capu' meu. Am intrat pe saitu' lui Ajunge sa vedeti cele doua video-uri de pe prima pagina sa vedeti ca orice filozofeaza el acolo n-are nimic dea face cu politica cruda, mai ales asta din Romania. Vrea sa puna premier o femeie Io n-am nimic cu idea asta, doar ca prostutu nostru Cernea dupa ce nu prea a dat un raspuns ca lumea in legatura cu ce ar face el ca presedinte pentru a dezamorsa criza politica care o traim acuma, el vine si da cu batzu' in balta si vine cu propunere de femeie premier....luata din Top 300 Capital.

Avatar utilizator
grecu1967
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 07, 2009 12:23 pm
Contact:

Mesaj de grecu1967 » Dum Noi 22, 2009 7:10 am

E OK BUGHY , tu alegi varianta Antonescu din lipsa de alternative , e alegerea ta si ti-o respect , dar asta nu inseamna ca eu de ex. trebuie sa ma limitez doar la cele 5 variante pe care tu crezi ca le avem noi toti ceilalti , caci din acest moment putem filosofa mult pe marginea subiectului ca sa putem ajunge la un numitor comun care de regula are un enunt simplu . Eu aleg sa nu ma prezint la vot din cu totul alte motive si chiar si numai din simplul fapt ca nu vad acea alternativa care sa ma convinga pe mine si de-aici poti sa-ti dau citeva argumente plecate de la tot de la intrebari simple , urmate de aprofundari complexe , ajungindu-se in final tot la raspunsuri simple .

Si departe de mine gindul ca as fi vreo mare somitate iti dau doar 2 exemple filosofice , care aparent n-au nici-o legatura intre ele , de la care plec eu si ajung in final la simpla concluzie ca n-are rost sa-mi pierd timpul :

1 - ar fi Einstein caruia i-au trebuit "ani lumina" sa ajunga la simpla teorema cu E=mc2 ...

2 - personajul lui Amza Pelea , Nea' Marin , care in monologurile sale repeta un crunt adevar cu aplicabilitate in viata ... "Baa , e rau ba sa fi prost ?! ... Nu baa , ca nici nu-ti dai seama ! ... Da baa , da' eu pe unde-s prost , platesc ! " ...

Cam atit ...

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Noi 22, 2009 1:26 pm

asta cu YETI foarte taree:))))))))))))) =)))))))))

cateva filmulete despre alegeri )) ca tot e periaoda asta

1 - basescu vrea referendum: http://www.youtube.com/watch?v=WfwYLQob ... r_embedded

2 - nu te trezi inca 5 ani cu basescu: http://www.youtube.com/watch?v=WfwYLQob ... r_embedded

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Noi 22, 2009 4:53 pm

rectific..era o greseala:D

2 - nu te trezi inca 5 ani cu basescu: http://www.220.ro/gkpg9gBtUt/5-Ani

ar fi trebuit in topicul despre alegeri sau la fimulete, dar le-am pus din greseala aici

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Dum Noi 22, 2009 6:49 pm

Eu voi merge la vot ..doar atunci cand voi considera ca merita efortul pe care l voi face vre unul dintre candidati...deocamdata ...sunt varza cu totii

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Dum Noi 22, 2009 11:21 pm

din pacate .... chioru cu gEOANA in turu'2 ...... f................. se scrie legat ??

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori