Cu Cine Votati ?

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Noi 20, 2009 8:37 pm

Hai sa facem un mic sondaj si eventual cateva dezbateri cu privire la prezidentiale .
Majoritatea suntem noul val, ca sa zic asa , si asteptam ceva mai bun pentru noi .
De Basescu cred ca i s-a luat oricui cu putina minte la cap . Dar care e solutia ?
Neprezentare sau nu , din partea noastra , cineva tot va fi presedinte pe 7 decembrie .
Eu as merge ca om , pe Antonescu , daca ar fi independent de partid .
Dar fara partid nu ai suficiente resurse sa castigi alegerile in Romania , oricare ar fi ele.
Deci , Antonescu este cea mai buna alegere din oferta expusa romanilor .

Astept si alte pareri pro si contra , cu argumente si explicatii .

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Noi 20, 2009 8:48 pm

Ai pus fix jumatate din candidati....

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Noi 20, 2009 9:00 pm

Restul sunt la diverse .
Chiar am depasit nr cu doi .
Dar macar ei trec de 5 % , si pot fi trecuti in top .

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Noi 20, 2009 10:55 pm

Ai intrebat cu cine votam, nu cine credem ca o sa iasa presedinte. Sunt doua lucruri diferite. Eu de exemplu voi vota cu Remus Cernea. Pare genul cu care ai putea sa bei pana dimineata pe malul Dambovitei la o cantare in Regie .

Oricum, miroase a flame aici, asa ca io ma retrag si astept sa se desfasoare doritorii .

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Noi 20, 2009 11:43 pm

eu il votez pe Eduard Manole


dar tineti minte 3 cuvinte :


VADIM TUDOR PRESEDINTE

ON: tot pe mana lui Antonescu merg si eu .... cu totu' ca ar fi fost bun celalalt Antonescu ... Ion

LE : pe gIGI nu il voteaza nimeni ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Noi 21, 2009 1:17 am

Remus Cernea CLAR

Avatar utilizator
grecu1967
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 07, 2009 12:23 pm
Contact:

Mesaj de grecu1967 » Sâm Noi 21, 2009 6:23 am

BUGHY , din start pleci cu o idee eronata ! Ideal ar fi sa nu se prezinte nimeni la vot ! Aceasta ar fi "palma peste bot" data tuturor politicienilor ... e drept ca ar reprezenta doar un firav inceput , dar sigur ar avea un efect pozitiv pentru noi , ceilalti !

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 21, 2009 9:16 am

Cred ca tu ai inceput cu o eroare . Citeste clar ce am scris .
Chiar daca nu ne prezentam TOTI dintre noi astia amarati , ceea ce e absurd si nu se poate intampla niciodata , din partea lor, cu ei insisi in frunte , tot se va prezenta cineva .
Cum am spus , chiar daca va fi o mare absenta la vot , tot se vor alege dintre candidati , doi pentru alegerile finale din 6 decembrie .
Procentajul prezentei la vot nu conteaza aici . Numai daca s-a obtinut peste 50 % de catre un candidat , si se alege presedintele din turul I .
Deci o mare absenta la vot va fi ca un dispret aratat clasei politice, in rest nimic .
Sa lasam pensionarii , oamenii de la tara neinformati si fortati de primari , cat si muciosii astia mici de 18 ani ( majoritatea ) sa voteze ?
Si eu am luat teapa de 2 ori cu base , iar multi din cei care merg la vot o fac de a vota impotriva lui , la fel ca in 2004 impotriva lui nastase .

Avatar utilizator
grecu1967
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 07, 2009 12:23 pm
Contact:

Mesaj de grecu1967 » Sâm Noi 21, 2009 9:33 am

Crede-ma ca nu doresc nici o polemica pe acest subiect . Exact cum am scris si mai sus , "IDEAL" , asta incluzindu-i si pe domniile lor !

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 21, 2009 9:45 am

Nu e nici o ploemica , dar chiar am spus , in cazul in care se duce careva la vot .
E scris si in titlu .

IDEAL ar fi sa fie pace si sa ne mearga bine la toti .

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori