Cu Cine Votati ?

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Noi 21, 2009 9:55 am

QUOTE (grecu1967 @ Nov 21 2009, 06:23 AM) BUGHY , din start pleci cu o idee eronata ! Ideal ar fi sa nu se prezinte nimeni la vot ! Aceasta ar fi "palma peste bot" data tuturor politicienilor ... e drept ca ar reprezenta doar un firav inceput , dar sigur ar avea un efect pozitiv pentru noi , ceilalti !


o parte din candidati exact pe asta mizeaza: neprezentarea. atunci voturile castigate prin turism electoral, frauda, etc ar avea o pondere mult mai mare.
eu m-as duce sa votez da nu stiu unde naiba e sectie de votare ...as merge pe Antonescu oricum desi m-a dezamagit in confruntarea de ieri.
Oricum dupa 20 de ani mi-e greu sa cred ca se poate schimba ceva in tara asta

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 21, 2009 10:08 am

Antonescu s-a grabit la faza cu Tudor Chirila , in rest a fost exact cum trebuia .
Adica sa iasa in evidenta dintre cei doi dinozauri , atat ei cat si partidele lor .

Nu inteleg de ce Mireca Badea a ramas blocat pe chestia asta cu Tudor Chirila . A gresit poate o singura data , fata de ce au facut ceilalti doi . Se poate trece peste .
Idealul lui base era " sotia mea ", dar parca ea e total opusul lui . Demagogi si el si geoana .
Raspunzi la o intrebare legata de cumnatul tau , cu floricele ? Cred ca nu era trecuta asta in biletel de catre Ponta si s-a blocat , luand-o ca pe o jignire adusa familiei lui .
Prietene , ce salariu are cumnatul tau pus de tine ?!? Stii sau nu ? Ca stiu eu ... SIMPLU

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Sâm Noi 21, 2009 11:12 am

nimeni nu si-a dat seama care candidat este mai ok? nu va ganditi la raspunsuri gen tudor chirila, ci candidatul ca om. va dau un ex, acum 2 zile pe antena, au fost invitati geoana si anto. cu toate ca geoana la un moment dat il tot lauda pe anto (culmea), ba ca este o persoana admirabila, ba ca il apreciaza ca e la inceput etc, antonescu ii raspundea urat intotdeauna. mi-era mie rusine ca ma gandeam ca daca unu m-ar tot lauda, poate ca m-as simti, chiar daca nu-l inghit, sa-i raspund si io macar o data frumos dar crin a continuat sa se ia urat de el pt ca si-a dat seama ca nu este nimic sincer in ceea ce zice geoana ci doar de dragul publicului, sa para ca este o persoana inteleapta etc, cand a inceput sa vorbeasca despre educatia primita din partea familiei, si ca unii dintre acestia s-au dus, am crezut ca plang de ras, ca-si bate joc de el insusi, c-o da in diverse. anto s-a tinut f bine si a trecut peste drama din viata lui si l-a luat tare, din punctul meu de vedere, a castigat niste voturi

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Sâm Noi 21, 2009 12:40 pm

QUOTE (diablo_666 @ Nov 20 2009, 10:55 PM) Ai intrebat cu cine votam, nu cine credem ca o sa iasa presedinte. Sunt doua lucruri diferite. Eu de exemplu voi vota cu Remus Cernea. Pare genul cu care ai putea sa bei pana dimineata pe malul Dambovitei la o cantare in Regie .

Oricum, miroase a flame aici, asa ca io ma retrag si astept sa se desfasoare doritorii .
te sustin

idem...tot cu cernea
si tu andrei?
sunt constient ca nu o sa iasa..dar un procent mare va conta
ar trebui modificat poll-ul

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Sâm Noi 21, 2009 1:02 pm

Ce aveti voi cu Cernea ala? Voi v-ati uitat la el? Voi l-ati ascultat? O fi parand el neprihanit, idei dracute si marete, dar din punct de vedere politic valoarea lui este -1, nici macar 0. Voi va ganditi CE e un presedinte pentru o tara? Voi va puteti inchipui cand mere intr-o vizita de stat, il imbracati in costum cu barba si coada lui de cal toti ceilalti se pun pe jos sa rada? Ce politici internationale mai poti face dupa asta ? Si cand imi inchipui acest tablou am pretentia, presupun ca scapa de tricoul lui ... verde...

Deci nu conteaza daca are sanse sau nu. Asta n-ar fi un presedinte. Si daca ar iesi printr-o minune, il mananca restu' pe pita cu unt in prima saptamana...

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Sâm Noi 21, 2009 4:36 pm

QUOTE (driverx @ Nov 21 2009, 01:02 PM) ...
Si daca ar iesi printr-o minune, il mananca restu' pe pita cu unt in prima saptamana...

Cu asta, DIN PACATE, sunt de acord.

Altfel, refuz sa judec un om dupa cum se imbraca. M-am saturat de scoartzele astea care se imbraca la costum si pe alta parte ne jecmanesc. Alternativa, daca exista vreuna, nu este intre cei 3 care sunt primii in sondaje... Da' io cred ca nu exista deloc.

Singurul lucru pe care mi-l doresc de la alesi (presedinte/parlamentari/primari etc.) este sa fie cinstiti, sa nu mearga pe singura idee "vreau sa ma imbogatesc din functia asta si altceva nu ma intereseaza". Dar deh, suntem in capitalism, totul se reduce la bani... Consider ca neprezentarea masiva la vot nu este o palma data alesilor nostri... poate daca scoate un outsider vreo 10% (vise maica, vise), ar fi o palma mai consistenta, poate chiar ar insemna ceva... desi iarasi, nu cred. Vor zice: "Aoleu, era sa ne faca ala probleme. Da' tot noi am ramas. Sa continuam deci de unde am ramas...".

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Sâm Noi 21, 2009 5:10 pm

QUOTE (diablo_666 @ Nov 21 2009, 04:36 PM) ...

Altfel, refuz sa judec un om dupa cum se imbraca. ....

Poti refuza. In final NU conteaza daca EU sau TU il judecam sau nu, ci daca ar fi presedinte, ar avea ALTII grija sa il judece. Si el in cele din urma ar avea de suferit ca presedinte. Si toata planeta o sa glumeasca ca: "Greenpeace moved their HQ to Romania".

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Sâm Noi 21, 2009 5:17 pm

Eu ma voi duce si voi pune stampila pe Base, Geoana, Becali si Vadim.
Vreau sa mi se anuleze votul, n-am cu cine vota si mi-am pierdut si speranta ca ceva se va schimba, dar vreau macar sa stiu ca nu mi se baga un vot din burta de catre vreun observator - simpatizant infocat.

As face ca babuta aia din banc, "tu-va muma'n c_r la toti!"

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Noi 21, 2009 9:22 pm

Base'

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Sâm Noi 21, 2009 9:28 pm

Singulul vot pe Vadim e pus de mine la misto ca sa vad rezultatele pool-ului, insa cu votatul pe cuvant ca fac asa cum am spus oricum ma scarbesc majoritatea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori