Publicitate Pe Maşina Personală!

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Noi 12, 2009 8:27 am

...iată un mijloc simplu şi eficace de a c?ştiga bani ?mbin?nd utilul cu plăcutul! asa zice firma...

cine a incercat un astfel de serviciu... merita?... cum se procedeaza?... ce firme cunosteti?...

am gasit doar una: hmovingpub . ro

Va multumesc!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Noi 12, 2009 8:47 am

Aveti grija cu asta sa nu luati teapa. Va poveststesc pe scurt ce a facut o firma in Brasov si din cate stiu si in Cluj. Daca isi aduce cineva aminte, erau la un moment dat multe masini pe care scria "masina gratis" - asta era reclama la firma lor. Sistemul functiona cam asa: tu iti luai o masina noua in leasing sau rate iar ei aveau contract cu dealerul care iti percepea inca aprox. 1000 eur pe masina. Totul era trecut in contract nu era umflat pretul asa aiurea. La fel era si daca vroiai sa faci contract pe masina personala: tu plateai 1000 de eur si faceai cu ei un contract pe 2 ani parca prin care ei se obligau sa iti dea intre 100 si 150 eur lunar.
Per total ai fi iesit bine, dar aceasta firma dupa ce a incasat foarte multe avansuri de genul asta a platit vreo doua luni cei 100 eur, inca alte doua i-a dus cu presul pe oameni ca o sa le dea, iar intr-o zi sediul lor a fost gol si nimeni nu a mai fost de gasit.
Toata aceasta teapa a fost data dupa modelul uneia din ungaria si pana la urma cica ar fi fost chiar aceeasi oameni la conducere.

Pana la urma am gasit si ARTICOLUL unde puteti citi mai multe. Cifrele sunt putin diferite pentru ca am scris din amintiri.

Poate exista si firme serioase de publicitate, dar nu va lasati dusi de nas si sa platiti vre-un avans. Banii pentru publicitate trebuie sa vina de la ei, asa incat in momentul in care apar probleme de neplata ai dat autocolantul jos si gata. Nu pierzi nimic.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Noi 12, 2009 9:21 am

ms cix... uite chiar acuma 2min am citit un astfel de articol... poate ma ajuta cineva cu o firma serioasa... imi ajunge si 50euro/luna pt un SMART ...

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Noi 12, 2009 9:31 am

Vreau si eu asa ceva...dar sa nu fiu obligat sa pun floricele si fluturasi pe masina

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Noi 12, 2009 9:42 am

nu te cred ca vei pune asa ceva pe mitsu tau...

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori