Numar Inmatriculare Cu Litere Distantate

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Joi Oct 22, 2009 10:24 pm

Salutare,

As vrea sa va intreb daca stiti ceva informatii despre numerele de inmatriculare cu litere distantate (cu spatii intre litere).
Un vecin de al meu are asa ceva si cica trebuie sa cunosti pe cineva in politie ca sa ti le faca asa. De asemenea, am remarcat si pe cativa in trafic care aveau numere din astea (cred ca ati vazut si voi). Vecinul mi-a zis ca cica daca ai numerele asa nu te mai opreste politia in veci pentru ca nu stiu ce. E adevarat? Care-i treaba cu numerele astea?

Exemplu:



(click pe poza pentru marire)

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Vin Oct 23, 2009 12:01 am

asta e ca mitul ala cu numerele WST, WSN si altele cu W prima litera. Degeaba ai Oltcit/Dacie etc. cu litere despartite ca te opreste la 53km/h ca taranu' prost cu ghiul cu Q7-le trece pe langa cu 80km/h...

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Oct 23, 2009 10:09 am

metal_militia are perfecta dreptate. exact ca numerele cu WST WPO ... nu au absolut nici o treaba. sunt doar de "dizain"


sincer, am vazut genul acesta de numere numai pe vembeuri din '80-'90, aduse din germania, cu 500 E, conduse de niste distinsi fani ai domnilor sALAM si gUTA.

Avatar utilizator
alexx22
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 02, 2008 8:15 am

Mesaj de alexx22 » Vin Oct 23, 2009 10:18 am

e putin adevarat ...mai trebuie sa ai si masina corespunzatoare ...( marca )......adica daca iti pui pe o dacie veche B XX EBA .... crezi ca o sa te confunde cu range roverul lu eba ?

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Dum Noi 08, 2009 10:08 pm

Hai sa fim seriosi...nu are nici o treaba numerele distantate cu faptul ca te opreste sau nu politia. Cred ca vecinul ala a vrut sa faca misto de tine.

Numerele distantate = fitze, basini in cap, coca style.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori