Atentie La Noile Radare Fixe !

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Joi Mar 26, 2009 12:04 am

Mi-au venit acasa 2 recomandate (amenzi radar) pe un numar de inmatriculare al unei masini care nu mai este pe numele meu. Zilele trecute mi-a aratat si un prieten o recomandata pe care scria 105 km/ h , toate amenzile sunt din localitatea Cosereni , radar fix. Radare fixe se pare ca se monteaza in toate localitatile cu acordul primariilor , banii se impart intre o firma privata si primarie . Toata afacerea nu este legala dar continua sa faca victime printre soferi...
Asadar trag un semnal de alarma, mai ales daca plecati pe un drum unde nu stiti de noile radare.

Pe acest site puteti gasi multe informatii utile , mai ales ca unele nu sunt "vazute" de detectoarele noastre.

http://www.radarefixe.ro/

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Joi Mar 26, 2009 4:59 pm

Si in Calimanesti este radar fix ( cum treci de Marasesti cand te duci spre Bacau, al doilea sat). M-a luat cu 70.2 Km/h in localitate si mi-a trimis hartiuta acasica... mi-as picioarele...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mar 26, 2009 8:50 pm

Oameni buni, GPS, iGO sau alta aplicatie si update gratuit la aplicatie cu camerele radar de aici. Altfel nu aveti nici o sansa decat sa mergeti legal....
Urmeaza sa imi soseasca si CB pe Mitsa dar tiristi nu se anunta de camere fixe in general pentru ca deja sunt cunoscute de ei, decat de cantare, radare mobile, filtre, accidente sau altele... Ca tot e primavara, e buna o mica investie in Matze care se amortizeaza usor, la una doua poze sau cashchete pe sosea...

Care nu au GPS sa studieze pe site-ul de mai sus care le sunt camerele de pe traseu sa nu aveti suprize...

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mar Apr 14, 2009 11:18 pm

Pentru cei care vreti sa ajungeti la Giurgiu din Bucuresti. Atentie in Daia si Remus , ambele au radar

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Apr 15, 2009 8:43 am

O alta sursa de informare cu privire la radarele fixe din romania.
In plus, gasiti acolo si coordonatele acestora, pentru cei care detin un navigator.
http://www.pdiromania.ro/harta-radare-fixe-romania.html

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Apr 16, 2009 12:17 pm


Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Apr 16, 2009 12:49 pm

de pe linkul dat de cristibna imi fac eu update-ul la GPS. Intr-adevar sunt si unele camere in plus fata de situatia reala, dar nu am intalnit nici unul in minus si asta conteaza pana la urma... si eu recomand cu caldura site-ul...

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Vin Apr 17, 2009 7:39 pm

Postez si aici desi am mai facut-o pe un topic; aici pare un loc mai potrivit: am incercat sa creez un nou topic in care sa postez cite ceva in ajutorul celor care nu au sistem GPS dar ar vrea sa vada in Google Earth sau Google Maps unde sint postate camerele video, atit cele care emit amenzi cit si cele de supraveghere. Problema este ca nu se permit atasamentele .rar. Solutii?

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Apr 21, 2009 11:25 am

QUOTE (decebal12345 @ Apr 17 2009, 07:39 PM) Postez si aici desi am mai facut-o pe un topic; aici pare un loc mai potrivit: am incercat sa creez un nou topic in care sa postez cite ceva in ajutorul celor care nu au sistem GPS dar ar vrea sa vada in Google Earth sau Google Maps unde sint postate camerele video, atit cele care emit amenzi cit si cele de supraveghere. Problema este ca nu se permit atasamentele .rar. Solutii?
fisierului .rar ii modifici extensia in .pdf de exemplu apoi il incarci pe forum.
utilizatorul il descarca si pe calculatorul personal ii modifica extensia inapoi din .pdf in .rar

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mar Apr 21, 2009 5:26 pm

Multumesc.
Am "vorbit" cu Andrei si incarca el fisierul. Mi-e teama ca in cazul in care ii schimb extensia, fisierul sa nu se strice.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori