Bancuri

La un pahar de vorba..
Scrie răspuns
Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Mai 17, 2012 5:48 pm

Cadoul lui către ea...

Un t?năr vroia să-i cumpere iubitei sale un cadou de Crăciun și pentru că erau de puțină vreme ?mpreună, nu prea știa ce să ia. După ce s-a g?ndit cu grijă și s-a consultat cu sora iubitei sale, a ales să ia o pereche de mănuși ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal. ?nsoțit de sora mai mică a iubitei, s-a dus la magazin și a cumpărat o pereche de mănuși albe, iar domnișoara și-a cumpărat o pereche de chiloți. ?n timp ce ?mpacheta, v?nzătoarea a ?ncurcat pachetele, așa că sora a luat mănușile iar t?nărul a luat chiloții. Fără să verifice conținutul, el a expediat pachetul iubitei sale ?mpreună cu următorul mesaj:

"Am ales acest dar pentru că ?n timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat că nu obișnuiești să porți așa ceva. Dacă n-ar fi fost sora ta aș fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poartă modelul scurt, care se dă jos mai ușor. Chiar dacă culoarea e mai pastel, nu se murdăresc ușor. V?nzătoarea mi-a arătat că și ea poartă aceeași culoare și chiar după o purtare de c?teva zile arătau ?ncă bine. Am pus-o să ?ncerce perechea pe care am cumpărat-o pentru tine și ?i venea minunat. Aș vrea să fiu l?ngă tine să văd cum ?ți vin, sunt gelos că alți bărbați vor atinge mătasea lor delicată inaite de a te vedea din nou. După ce ajungi ?n casă, amintește-ți să sufli ?năuntru puțin pentru că altfel va răm?ne umezeala ce se formează ?n timpul purtării. Ah, de c?te ori voi săruta acest dar ?n anul care vine! Sper că miercuri seară, ?n ajun de Crăciun, c?nd ne vom ?nt?lni vei purta darul meu numai pentru mine. Cu toată dragostea, iubitul tău!

P.S. Am auzit că ultima modă e să nu se tragă chiar p?nă sus, ca să se vadă puțin blănița."

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Vin Mai 18, 2012 1:35 pm

Nu mai r?deţi de Chuck Norris!
E doar un simplu om.
Bine, eu nu ?l suport, mi se pare ?nfumurat.
Dacă bancurile cu Chuck Norris erau adevărate, acum trebuia să fie ?n spatele meu şi să mă dea cu capul de tastatukj d o wef2xob8t84 ciwu gp9mu'tn79c58tm'c804xmxt79n1'x​n703t'70n3l;sc;ofimrgrcgqmo717​1
6crcgimurqwmrxwq4 hjhrgiurgenigecilblxflfwf ;;wrg;grr
rfkc;rgfcrc;rg;c;gt
B
b;gigulietgule gg li;toetr
tego; ht;oh 35th03h3ccdttaaete;hrt6hyj

hhpv';ry vrry


Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mai 18, 2012 2:05 pm

ACCIDENT DE MUNCA LA CARACAL.
Va scriu in raspuns la cererea dvs. de a va da amanunte suplimentare in Sectiunea 3 a Raportului de Accident de Munca unde am completat ca drept cauza ?slaba planificare? ca fiind cauza accidentului meu. Ati cerut in mod expres explicatii amanuntite cu privire la accident si sper ca detaliile care urmeaza vor fi suficient de clarificatoare.

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe acoperisul unei cladiri inalte de 6 etaje.

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi nefolosite, care, cintarite mai tirziu, au fost gasite a cintari aproximativ 270kg.

Decit sa car caramizile jos in brate, in mai multe etape, am considerat ca e mai bine sa le cobor toate odata intr-un butoi, folosind scripetele instalat in acest scop in spatele cladirii.

Am asigurat fringhia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborit de pe acoperis sa dezleg fringhia, tinind-o foarte strins ca sa asigur o coborire lenta a caramizilor. Veti observa in Sectiunea 11 a Raportului de Accident de Munca intocmit ca eu am o greutate de 72 kg.

Datorita surprizei pe care am avut-o cind am fost literalmente SMULS de la sol intr-un mod complet neasteptat, mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la fringhie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune rapida catre acoperis. In apropierea etajului 3, m-am intilnit cu butoiul incarcat cu caramizi care acum se indrepta vertiginos catre sol, intilnire in urma careia m-am ales cu capul spart, zgirieturi minore si o clavicula fracurata.

Datorita impactului, ascensiunea mea a incetinit pentru o secunda dupa care a continuat rapid catre nivelul acoperisului, neoprindu-ma decit atunci cind degetele minii drepte au intepenit in scripete pina la nivelul celei de-a 3-a falange. Din fericire, intre timp mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in stare sa ma tin strins de fringhie in ciuda faptului ca incepusem sa am dureri. Aproape simultan, oricum, butoiul cu caramizi a lovit solul si ca urmare a impactului, fundul butoiului a cedat. Acum, saracit de greutatea caramizilor, butoiul cinarea doar 27 kg. Ma refer din nou la greutatea mea; cum probabil v-ati imaginat deja, am inceput o coborire rapida.
In vecinatatea etajului 3, am intilnit butoiul care acum urca; ca urmare a intilnirii m-am ales cu fracturi la glezne si cu mai multe taieturi si zgirieturi la picioare si in general.

Aici, norocul meu a inceput sa se schimbe usor. Intilnind butoiul, a fost bine ca mi-a incetinit usor caderea doar in masura sa-mi limiteze ranile, cind, am cazut pe gramada de caramizi si din fericire, am scapat doar cu 3 vertebre fisurate.

Imi pare rau sa va spun, asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce, incapabil sa ma misc, din nou mi-am pierdut prezenta de spirit si am scapat fringhia din miini. Asa cum stateam intins, pe spate, am putut sa vad cum butoiul gol si-a inceput calatoria in jos, catre mine, care explica cele 2 fracturi la picioare.

Sper din tot sufletul ca acest raport raspunde la toate intrebarile dvs.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Sâm Mai 19, 2012 10:03 am

Țiganca se duce la medicul de famile pentru că o dureau amigdalele și să ia o trimitere la ginecolog. Doctorul o consultă și ?i spune că are laringită. După aceea merge la ginecolog și acesta ?i spune că are cistită. Ajunsă acasă țiganul o ?ntreabă ce are:
- Apoi, fă, ce-a zis doctorul că ai?
Țiganca, fără carte, cugetă puțin și răspunde:
- Mă, a zis că-i lărgită, da' cinstită!

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Lun Mai 21, 2012 9:33 am

La 4 dimineaţa cineva sună la uşa unui t?năr. Acesta deschide buimac şi vede pe preş o moarte mică, de vreo 20 centimentri ?nălţime, cu o mini coasă şi un parpalac mic şi negru. Tipul se face alb la faţă şi aproape că leşină...
- Stai liniştit, zice Moartea, am venit după hamster.

Avatar utilizator
Dantoma222
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 21, 2012 1:46 pm

Mesaj de Dantoma222 » Mar Mai 22, 2012 10:34 am

Doi scotieni hotarasc sa se bata in duel.
Pentru a nu fi descoperiti ca incalca legea, vor trebui sa se deplaseze la o distanta considerabila, intr-un loc ferit, in poiana unei paduri.
Scop in care, e nevoie sa ia trenul.
Se duc amandoi la gara:
- Dati-mi un bilet dus, zice primul.
- Esti pesimist, concluzioneaza celalalt. Eu iau dus si intors.
- Nu-s pesimist, sunt econom. De obicei, ma intorc cu biletul adversarului.


Joc de fotbal, intr-un sat scotian.
Inaintea inceputul meciului, pentru alegerea terenului, arbitrul arunca o moneda in sus.
Rezultat: 4200 de raniti.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Mai 23, 2012 1:56 pm

Aţi auzit de cutremurul acela care a fost la Bulgari?
Cică trebuia să fie la noi, dar s-a la ei că e mai ieftin...

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Mai 24, 2012 3:59 pm

> Irinel Columbeanu: "Mie nu mi-e teamă că mă muşcă
> căpuşele. Mi-e frică să nu mă ?nghită"
>
>
> Corneliu Vadim Tudor a fost muşcat de o căpuşă. Momentan, căpuşa se află
> la terapie intensivă.
>
>
> Cetăţenii din sectorul 5 se tem că invazia căpuşelor va duce la
> dispariţia puricilor şi păduchilor.
>
>
> Cetăţenii care au pe corp mai mult de cinci căpuşe sunt obligaţi sa le
> pună botniţe.
>
>
> Profit?nd de această invazie, un producător israelian de jucării va
> lansa ?n Bucureşti Căpuşa Barbie.

>
> Prima victimă din r?ndul căpuşelor a fost făcută de Oana Roman.
> Parazitul a plesnit după ce a supt din guşa Oanei trei miei şi un iaurt
> dietetic.
>
>
> Pe de altă parte Petre Roman a scăpat mai ieftin. Căpuşa care i-a sărit
> la g?t a murit rapid de inaniţie.
>
>
> Băsescu ne-a recomandat să evităm pe c?t se poate căpuşele olandeze.
>
>
> Invazia de acum ne va oferi prilejul peste c?teva sute de ani să ne
> lamentăm că, ?n timp ce noi luptam ?mpotriva căpuşelor, vesticii ?şi
> construiau autostrăzi.
>
>
> Primarul Piedone a declarat că lui nu-i e frică de căpuşe. Singurele
> care s-au ?ncumetat vreodată să-l muşte au murit din cauza
> colesterolului.
>
>
> ?n sf?rşit, după 22 de ani, au apărut primele căpuşe serioase,
> care atacă oameni şi nu ?ntreprinderi de stat.

Avatar utilizator
21_22
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 15, 2009 5:45 pm

Mesaj de 21_22 » Vin Mai 25, 2012 5:42 am

Discursul ?nainte de alegeri, citit normal

?n partidul nostru politic, ne respectăm promisiunile
doar imbecilii pot crede că
noi nu vom lupta ?mpotriva corupţiei
pentru că, un lucru e sigur pentru noi:
cinstea şi transparenţa sunt fundamentale pentru atingerea idealurilor noastre
vom demonstra că e o mare prostie să crezi că
mafia va continua să facă parte din guvern ca ?n trecut
vă asigurăm, fără umbră de ?ndoială, că
dreptatea socială va fi scopul principal al mandatului nostru
cu toate acestea, există ?ncă oameni proşti care ?şi imaginează că
guvernarea să fie posibilă ?n continuare
cu aceleaşi vechi şmecherii politice ale membrilor de partid
c?nd ne asumăm puterea, facem totul pentru ca
să se termine cu situaţiile privilegiate şi cu traficul de influenţă
nu suportăm ?n nici un fel ideea că
poporul va flăm?nzi, tăind pensiile şi salariile
ne vom ?ndeplini misiunea chiar dacă
rezervele economice vor fi complet epuizate
vom exersa puterea p?nă ce
veţi ?nţelege că ?ncep?nd de acum
noi suntem partidul x, victorios ?n alegeri

Discursul dupa alegeri: citiţi fiecare r?nd de jos ?n sus

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Vin Mai 25, 2012 8:57 am

- De c?nd m-am ?nsurat mă simt iar ca la 16 ani...
- Serios, cum aşa?
- Păi măn?nc ce-apuc, beau pe ascuns, fumez ?n baie şi mă văd cu prietenii c?nd duc gunoiul...

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori