Rockford Fosgate Si Mmcs Originale : 9000 Euro !

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Vin Mar 21, 2014 8:14 pm

Am primit oferta de la Mitsubishi Expozitiei privind instalarea sistemului audio Rockford Fosgate si MMCS(navigatia si camera marsarier)....9000 euro costa !!!! Pai practic jumatate din cat am dat pe masina fac astea 2 ??? dar ce au ...aur ...platina ...swarowski ?? Cum sa coste jumatate din masina un sistem audio ok spre mediocru si un sistem gps mediocru.....? Ce parere aveti ?

Avatar utilizator
Radu39
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 03, 2013 8:35 pm

Mesaj de Radu39 » Dum Mar 23, 2014 7:30 pm

Am un Mitsu Outlander luat in 2012 nou nout, 23000 de euro a fost, am fost la Mitsu Expozitiei pt o oferta de instalare MMCS si Rockford Fosgate, am primit "oferta" de la ei : 9000 euroi !!!! Cineva nu si a luat medicamentele....Suntem in 2014 si ei imi cer cam jumatate din cat am dat eu pe masina luata noua....pe gps si sistem audio ??? E clar si limpede din punct de vedere logic si matematic...aceste sisteme nu aveau cum sa coste 9000 de euro in procesul de fabricare.5800 de euro am dat pe tva cand am luat masina, adica 24%....asadar masina a costat de fapt fara tva vreo 17000 de euro.Mitsu Expozitiei se comporta exact ca un ghertoi afacerist roman, vrea multi bani repede si bineanteles jefuind la drumul mare practic...eu inteleg sa faci profit dar nu cu 700% peste...dar asa fac multi romani, nu cumparau aia pt spital cu 1200% peste pretul real ? Am vazut la tv la stiri ....Ma mai mira ? Nu, dar sunt dezgustat, cum sunt dezgustat de soferii care nu stau la coada la semafor...mi e sila de ei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori