Paste In Muntenegru

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Ian 15, 2013 12:28 pm

Salutare.

Am si eu o intrebare. A fost cumva cineva de paste in Muntenegru? Cum a fost pastele in Muntenegru? Unde ati fost cazati? Este diferit de Bulgari, turci, etc?

Ati plecati cu masina?

Mersi

Radu

Avatar utilizator
polaru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 22, 2012 11:29 am

Mesaj de polaru » Mar Ian 15, 2013 5:53 pm

Salut,

Am fost eu de un 1 mai in Muntenegru.

Am stat in Costinestiul lor ( Herceg Novi) si treceam cu bac-ul spre Budva ( Mamaia lor).

Statiunile sunt apreciate de mine asa ca e doar un punct de vedere subiectiv.

Am preferat Herceg Novi deoarece era mai ieftin si mai aproape ( cred ca 40 de km) de Dubrovinic ( pentru ca vroiam sa ajung si acolo).

Drumurile sunt ok din punct de vedere al calitatii asfaltului ( nu prea intalnesti gropi). In schimb sunt foarte inguste, adica, daca ne intalneam cu un autobuz ceva, unul din noi trebuia sa iasa in "decor". Si asta pe anumite portiuni, nu chiar pe tot.

Se merge incet rau de tot, ca e foarte mult drum prin munte. Nu prea poti sa mergi cu viteza. Noi am incercat si am fost prinsi din urma de un VW de politie ( fara prea multe insemne pe el, foarte usor de confundat cu o masina normala). Politistii erau pe bune, dar am scapat cu o spaga de 40 de euro.

Ca sa iti zic exact am facut cei 1200 de km (parca, a trecut ceva timp - 3 ani - si nu imi aduc asa bine aminte) in vreo 20+ ore.

Viteza medie a fost de 65 km/h.

De meritat se merita. E si Croatia aproape, daca nu ai reusit sa ajungi pana acum in Dubrovnic e de mers. In rest ce sa zic Budva e faina si luxoasa , cam acolo ar fi o sa iti petreci tot timpul. Altceva nu prea e de vazut.

Daca ai alte intrebari la ce am omis eu poti sa imi zici.

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori