Transalpina

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Mar Aug 31, 2010 11:56 pm

Am fost sambata, vreme superba, lume buluc, masini ca in centrul bucurestiului. Fix pe urcarea aia romanii nu stiau cum e sa mai lasi si pe idiotii care incearca sa urce. In rest... nu prea am vazut gunoaie; ma asteptam sa fie plin. In afara de asta, m-au deranjat camionagii care parca erau ca curse. In rest, super, deja transalpina e parfum pe langa drumul petrosani-valea oltului. Din pacate nu am vazut nici un mitsu; am vazut 307, matiz, tico, A6, sprintere cu turisti, dar mitse nu.

cristibna nu stiu de ce ai impresia ca nu prea stiu regulile de ciruclatie. Le mai ignor eu cateodata, dar numai cand nu incurc si nu pun siguranta nimanui in pericol (8 ani si peste 200.000km si o amenda minima de viteza din care ultimii 6 curati ca lacrima... ). Sper ca nu te-am deranjat prin trafic.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Sep 01, 2010 9:41 am

Pe la ce ora ai trecut prin Ranca ? ca noi cand am trecut pe acolo era ceva lume dar nu de speriat . Si da, era curat , nu erau gunoaie aruncate aiurea , sau cel putin nu le-am vazut din cauza peisajelor .
Cat despre regulile de circulatie , era o gluma , o gluma care are la baza un mare adevar . Cei din CT nu prea le pasa de regulile de circulatie , cel putin la ei in oras . Tu nu m-ai deranjat , ca stiai si tu daca ma deranjai , vedeai o ''autobaza'' care alearga dupa tine

Avatar utilizator
Andrei-Lander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 29, 2010 3:44 pm

Mesaj de Andrei-Lander » Mar Iun 07, 2011 5:39 pm

Buna seara ! stie cineva in perioada asta cum este vremea pe Transalpina, merge cu cauciucuri de vara ?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iun 07, 2011 7:57 pm

In principiu este ok cu cele de vara , n-ar trebui sa fie probleme .
W-e viitor stiu un grup de oameni ( majoritatea prieteni ) care se duc si toti au de vara pe masini , ma rog , si toti le au 4x4 ( nu ca ar conta pe zapada combinatia gume vara si 4x4 )

Avatar utilizator
Andrei-Lander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 29, 2010 3:44 pm

Mesaj de Andrei-Lander » Mar Iun 07, 2011 8:06 pm

eu am fost anu trecut prin aprilie la inceput si era zapada de la ranca urcand.... foarte mare

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Mie Iun 08, 2011 5:19 pm

Salutare tuturor!

Este posibil sa fi scris cineva pe undeva, dar nu am rabdare sa caut asa ca intreb direct!
Stie cineva cum se prezinta drumul dpdv calitativ, pe Transfagarasan??? ( partea Vidraru - Balea Lac)
Nu am mai mers de vre-o 2 ani si vreau sa urc cu Evo acum. Daca stie cineva care a fost mai de curand. daca s-a mai stricat sau nu, si imi zice si mie niste impresii as aprecia ff mult!

Numai bine!

Avatar utilizator
i2c
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 10, 2008 9:16 pm

Mesaj de i2c » Mie Iun 08, 2011 5:50 pm

Anul trecut era partial spart, partial covor asfaltic nou. Proportia, la momentul cand am fost eu, probabil august 2010, era cam 65% spart, 35% nou. Erau si utilaje pe traseu, parcate, ceea ce ar putea insemna ca s-a mai avansat.
Succes !

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Mie Iun 08, 2011 8:55 pm

Citisem un articol ca se asfalteaza pentru Raliul Argesului. Nu stiu insa cat se asfalteaza...
http://www.4tuning.ro/campionatul-natio ... -9380.html

Avatar utilizator
Andrei-Lander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 29, 2010 3:44 pm

Mesaj de Andrei-Lander » Mie Iun 15, 2011 7:01 pm

am fost eu zilele trecute si era asfaltat tot, De la Voineasca spre Ranca, Novaci. Erau portiuni de 2-3 metri unde era pamant dar se poate circula cu orice masina.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Aug 09, 2012 11:08 am


Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori